NovinkyPředpisy & regulaceThajskoZahraničí

Thajsko odkládá otevření dalších destinací turistům

Thajsko odkládá své plány na otevření Bangkoku a dalších významných destinací pro zahraniční cestovatele až na listopad. Důvodem je očkování, jehož tempo je pomalejší, než úřady zamýšlely. Agentuře Reuters to řekl šéf thajského turistického úřadu Jutchasak Supasorn.
Foto: Emirates

Thajští představitelé dříve uvedli, že chtějí od října povolit plně očkovaným turistům například návštěvy metropole, města Chiang Mai nebo letoviska Pattaya, aniž by návštěvníci museli do karantény.

„Města, která jsme vybrali, nedosáhla proočkovanosti 70 procent, a proto musíme odložit datum (otevření) na listopad,“ řekl Supasorn. Například v Bangkoku zdravotníci dosud plně očkovali 44 procent obyvatel, píše Reuters, podle něhož dosud obdrželo očkování 22 procent z přibližně 72 milionů obyvatel země. Premiér Prajutch Čan-Oča dnes přislíbil vakcinaci urychlit.

Thajské úřady – ve snaze oživit pro zemi klíčový turismus – chtějí přidat vybraná města do programu, ve kterém jsou zatím ostrovy Koh Samui a Phuket.

Program podle Reuters umožňuje zahraničním turistům obě destinace navštívit bez nutnosti čtrnáctidenní karantény, pokud jsou plně očkovaní proti covidu-19. Přičemž vakcinace je vyžadována u dospělých, u dětí stačí test. Plán je určen pro návštěvníky ze zemí s nízkým rizikem nákazy, nyní tedy i včetně Česka. Pokud turisté stráví na Phuketu 14 dní a mají negativní testy na koronavirus, mohou se vydat i do dalších oblastí Thajska. Podrobné informace jsou mimo jiné na stránkách thajského úřadu pro cestovní ruch.

Thajsko v roce 2019 navštívilo 40 milionů zahraničních cestovatelů, přičemž loni jejich počet kvůli pandemii covidu-19 klesl o 83 procent. Země tak přišla zhruba o 50 miliard dolarů (přes bilion korun) v příjmech z cestovního ruchu. Letos doufá, že přijede zhruba milion návštěvníků.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button