AkceKam jet?NovinkyŠvýcarskoZahraničí

Svatý Mořic láká na slavný White Turf

Tradiční zimní akcí ve švýcarském Sv. Mořici jsou dostihy na sněhu – proslulý White Turf. Nenechte si tuto jedinečnou podívanou ujít, pokud v té době budete v okolí. Data konání jsou 6., 13. a 20. 2. 2022.

Foto: www.stmoritz.com

V únoru se zamrzlé jezero St. Moritz stává mezinárodním sportovním stánkem. Na rozsáhlé dostihové dráze se zkušení žokejové a jejich plnokrevníci utkají v různých dostizích včetně napínavého skijöringu.

Více než 30 000 lidí cestuje každou zimu do pohoří Engadin, aby si užili vzrušující atmosféru při koňských dostizích. Během tří únorových nedělí mezinárodní profesionální žokejové závodí se svými temperamentními koňmi ohromnou rychlostí po sněhu, což způsobuje, že vzduch vře vzrušením. Nesporným vrcholem je skijöring, velkolepá forma závodění, která se vyskytuje pouze v St. Moritz: závodníci jsou na lyžích, taženi plnokrevníky bez jezdců rychlostí až 50 km/h po trati dlouhé 2700 metrů. Tento výkon vyžaduje stejnou míru odvahy, dovednosti, síly a zdatnosti. Velké stanové městečko o rozloze 130 000 metrů čtverečních nabízí atrakce pro hosty všech věkových kategorií včetně živé hudby, gastronomických lahůdek, nákupů a dětského koutku. Pestrý zástup milovníků koní, žokejů, trenérů, majitelů, pomocníků, návštěvníků, místních obyvatel a slavných hostů zajišťuje okouzlující atmosféru, která z legendární akce udělala jeden z vrcholů zimní sezony.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button