Města & regiony ČRNovinkyStřední Čechy

Středočeský kraj rozdělí na podporu turistického ruchu 19 milionů korun

Středočeský kraj letos rozdělí na podporu turistického ruchu 19 milionů korun. Část peněz míří na turisticky atraktivní akce a část k organizacím, které různé aktivity cestovního ruchu koordinují, informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.
Ilustrační foto: Roman Albrecht

Dotace přes deset milionů korun kraj rozdělí na podporu významných kulturních, společenských a sportovních akcí přispívajících k rozvoji cestovního ruchu. „Jde zejména o festivaly, významné mezinárodní akce či mimořádné sportovní události. Důležitými kritérii pro hodnocení jsou návštěvnost minimálně 1000 osob a nadregionální význam akce,“ vysvětlil krajský radní pro kulturu a cestovní ruch Václav Švenda.

Mezi podpořenými akcemi jsou například akce Let It Roll 2023, Mělnické vinobraní 2023 nebo Festival Votvírák 2023. Dotaci dostanou také letošní Národní svatováclavská pouť, Bohemia Rallye Mladá Boleslav 2023 či tradiční Dostihové dny v Lysé nad Labem 2023.

Téměř devět milionů korun bude určeno koordinačním organizacím. „Oblastní organizace pro destinační management jsou našimi důležitými partnery pro rozvoj cestovního ruchu v rámci Středočeského kraje. Pro letošní rok jsme podporu navýšili z necelých šesti milionů v loňském roce na 8,5 milionu korun,“ doplnil radní. Mezi dotovanými společnostmi a spolky by v případě schválení krajskými zastupiteli měly být například organizace Turistická oblast Mělnicko-Kokořínsko, Berounsko, Posázaví, Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko a další.

Newsletter TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button