Města & regiony ČRStřední ČechyZprávy

Středočeský kraj hledá nového ředitele turistické centrály

Středočeský kraj hledá nového ředitele Středočeské centrály cestovního ruchu. Nahradí Zuzanu Vojtovou, která se v únoru rozhodla rezignovat.
Ilustrační foto: SCCR

Výběrové řízení bude tříkolové, uzávěrka přihlášek je 24. května. Hlavním úkolem nového vedení bude nastartovat cestovní ruch po covidové pauze, sdělila  mluvčí hejtmanství Martina Kemrová.

Zuzana Vojtová nastoupila do funkce v roce 2019 za krajské koalice ANO a ČSSD podporované komunisty. Nyní hejtmanství řídí STAN, ODS, Piráti a Spojenci. Předchozí radní pro kulturu Jan Jakob, kterého po odchodu do Sněmovny nahradil Václav Švenda (oba TOP 09), měl k práci Vojtové výhrady. Uvedl, že pokud by neodstoupila, byla by velmi pravděpodobně odvolána. Vojtová v únoru ČTK řekla, že je na práci, kterou se svým týmem odvedla, hrdá.

Centrála je příspěvkovou organizací kraje. Podílí se na tvorbě turistické nabídky ve spolupráci s oblastními destinačními managementy, usiluje o maximální využití turistického potenciálu regionu a na domácím i zahraničním trhu kraj propaguje. Její součástí je i filmová kancelář, která komunikuje s filmovými producenty a produkcemi, pomáhá jim k získávání kontaktů, doporučuje místa pro filmaře a nabízí bezplatnou pomoc při přípravě natáčení v regionu.

Newsroom TTG / ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button