Města & regiony ČRZprávy

Středočeský kraj chce turisty za pobyt odměnit vouchery do muzeí

 

Středočeský kraj chce v rámci podpory cestovního ruchu v letošní letní sezoně odměňovat turisty, kteří v regionu přespí. Například při ubytování na dvě a více nocí obdrží ubytovaný voucher v hodnotě 500 korun jako slevu na vstupy do zhruba 70 muzeí, galerií či skanzenů zřizovaných krajem. Návrh by měla schválit rada kraje nejpozději do konce června, aby mohli zájemci využívat vouchery od 1. července.

Karlštejn / Foto: CzechTourism

Středočeští radní již také schválili příspěvek ve výši minimálně 1000 korun pro všech zhruba 25 000 zaměstnanců příspěvkových organizací a organizací zřizovaných a zakládaných Středočeským krajem na služby spojené s cestovním ruchem v regionu.

Středočeská centrála cestovního ruchu představila na začátku roku novou značku a logo regionu Střední Čechy královské. V březnu zahájila kampaň na sociálních sítích, láká do míst, která nejsou tolik známá. Představuje kulturní, aktivní i relaxační ráz regionu. V červnu a září naváže na internetovou kampaň výrazná venkovní kampaň v Praze a Středočeském kraji, která bude opět provázána s kampaní na sociálních sítích a v tisku a zasáhne celé území České republiky.

„Cílem celé komplexní kampaně je přesvědčit obyvatele Prahy, Středočeského kraje i celé České republiky, že Střední Čechy královské jsou krajem, kde je radost žít i trávit volný čas i dovolenou a opět nastartovat cestovní ruch v kraji,“ řekl radní Martin Draxler. Náklady na tyto marketingové aktivity se budou pohybovat kolem čtyř až pěti milionů korun.

Hejtmanství také zvýšilo částku dotací na podporu informačních center ve Středočeském kraji. Původně schválených 1,2 milionu zastupitelé navýšili o dalších 291 000 korun. Předložen bude i návrh na poskytnutí dotací organizacím destinačního managementu ve Středočeském kraji ve výši 1,55 milionu. „Další projekty na pomoc domácího cestovního ruchu ve středních Čechách připravujeme,“ řekl Draxler.

Kutná Hora / Foto: CzechTourism

Například Kutná Hora se v letošní turistické sezoně zaměřuje hlavně na rodiny s dětmi. Ve spolupráci se spolkem Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko pro ně připravila itineráře s tipy na výlety a další aktivity. I vzhledem k omezením kvůli koronavirové pandemii letos město vynechalo propagaci orientovanou na zahraniční turisty.

Kutná Hora, jejíž historické jádro je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, byla vždy oblíbeným cílem zahraničních turistů. Radnice ale chce místo výletníků, kteří se ve městě zdrží jen několik hodin, lákat turisty s delším programem, kteří i přenocují. Zapojit se mohou třeba do letní hry nebo využít bohaté nabídky tipů na výlety.

Kvůli pandemii koronaviru v kraji nebude řada významných kulturních nebo společenských akcí. Zrušen byl například mezinárodní festival dechové hudby Kmochův Kolín, neuskuteční se ani mezinárodní závody Highjump 2020 ve skocích do vody v zatopeném lomu v Hřiměždicích na Příbramsku.

Uskutečnit se naopak má Svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi, lidé ale musí počítat s možnými omezeními. Konání poutě by zabránilo pouze výrazné zhoršení epidemiologické situace. Svatováclavská pouť se bude konat 27. a 28. září. Letos poprvé od roku 2003, kdy získaly poutní oslavy současnou podobu, bylo jejich konání kvůli koronaviru ohroženo.

Newsroom TTG/ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button