DopravaNovinkyZahraničí

Společnost Emirates bude létat do Prahy pětkrát týdně

Letecká společnost Emirates oznámila, že od 2. března 2021 navýší počet spojení mezi Prahou a Dubají na pět letů týdně. Českým pasažérům nabídne navazující spojení do více než 90 destinací s jediným přestupem v Dubaji.

Foto: Emirates

Nově nasazený úterní let doplní čtyři stávající lety Emirates, provozované ve středu, pátek, sobotu a neděli. Od 2. března bude let EK 140 z Prahy pravidelně odlétat v 15:30, v Dubaji přistane v 00:25 místního času. Zpáteční let EK 139 opustí Dubaj v 09:10 místního času, do Prahy dorazí ve 12:55.

Trasa mezi Prahou a Dubají je provozovaná širokotrupým letounem Boeing 777-300ER. Letenky lze rezervovat na emirates.com nebo prostřednictvím cestovních kanceláří. Zákazníci nyní mohou využít více spojení, širšího výběru destinací i větší flexibility při rezervaci a plánování svých cest do Dubaje i dalších oblíbených exotických míst, jako jsou Maledivy, Srí Lanka nebo Zanzibar. Ten mohou cestovatelé navštívit prostřednictvím spojení zajištěných ve spolupráci s flydubai, codesharovým partnerem Emirates.

Sezona pro návštěvu Dubaje, nejikoničtějšího města Spojených arabských emirátů, je tady. Právě teď nabízí tato populární destinace optimální teplotu vzduchu i moře. Exkluzivní nabídka My Emirates Pass, která promění palubní vstupenku Emirates na členskou kartu plnou výhod a slev, je zpět a v letošním roce byla navíc rozšířena. Nabízí tak skvělou příležitost prozkoumat Spojené arabské emiráty za méně peněz. Exkluzivních výhod mohou využít zákazníci Emirates letící do Dubaje a přes ni od 1. ledna do 30. září 2021. Postačí jim v kterémkoli z partnerských míst pouze předložit palubní vstupenku Emirates a platný průkaz totožnosti. My Emirates Pass zahrnuje slevy do více než 300 restaurací po celé zemi a více než 35 lázní ve špičkových hotelech. Odemkne také skvělé nabídky od mnoha turistických atrakcí včetně vodního zábavního parku Burj Khalifa a vyhlídky At the Top v nejvyšším mrakodrapu světa Burj Khalifa. Kompletní seznam partnerských míst je k dispozici zde: emirates.com/myemiratespass.

Flexibilita a jistota: Pokud dojde k neočekávaným cestovním změnám, mohou si zákazníci Emirates letenky zakoupené do 30. června 2021 zarezervovat na jiné datum. Platnost letenky lze také prodloužit až na dva roky. Více informací zde.

Pojištění na cestách: Emirates jako první ve svém odvětví nabídla zákazníkům bezplatné pokrytí finančních nákladů na léčbu či povinnou karanténu v případě onemocnění virem covid-19 během jejich cest. Krytí se navíc od 1. prosince 2020 výrazně rozšířilo o další rizika: úrazy během cest včetně zimních sportů, ztráty osobních věcí nebo narušení cesty z důvodu neočekávaného uzavření vzdušného prostoru či cestovní doporučení a poradenství, která jsou běžně k dispozici u cestovních multirisk pojištění. Pojištění je automaticky a bezplatně aplikováno na veškeré letenky zakoupené od 1. prosince 2020. Platí některá omezení a výjimky. Podmínky pojištění a více informací naleznete zde.

Zdraví a bezpečnost: Emirates zavedla komplexní soubor opatření k zajištění zdraví a bezpečnosti svých zákazníků a zaměstnanců. Například každý cestující obdrží hygienický balíček s rouškou, rukavicemi, antibakteriálními ubrousky a dezinfekčním gelem na ruce. Více o bezpečnosti na cestách zde.

Požadavky pro turisty ke vstupu: Informace o požadavcích pro vstup do Dubaje jsou k dispozici zde.

Testování covid PCR: Zákazníci společnosti Emirates, kteří požadují před odletem z Dubaje certifikát o testu covid-19 PCR, mohou využít speciálních sazeb na klinikách po celé Dubaji pouhým předložením letenky nebo palubního lístku. K dispozici je také domácí nebo kancelářské testování s výsledky za 48 hodin. Více informací na www.emirates.com/flytoDubai

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button