NezařazenéZprávy

Společnost CPI Hotels nabídla vládě své hotely k péči o nemocné

Skupina CPI Property Group Radovana Vítka a její dceřiná společnost CPI Hotels nabídla vládě svých 14 hotelů k případnému využití pro péči o nemocné. K dispozici tak dala zhruba 5000 lůžek ve 2490 pokojích. Hotely jsou v různých částech země, mimo jiné v Praze, kde je nejvíce nakažených, nebo v Olomouci, nedaleko které byly kvůli novému typu koronaviru uzavřeny přes dvě desítky obcí. O nabídce CPI Property Group dnes informoval ČTK mluvčí skupiny Jakub Velen.

Hotely v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích, Liberci, Ústní nad Labem, Hradci Králové a Františkových Lázních jsou podle předsedy představenstva CPI Hotels Jana Kratiny okamžitě k dispozici pacientům i zdravotníkům. Kromě lůžek lze využít také konferenční prostory, kam se při běžném provozu vejde zhruba 10.000 hostů. CPI Hotels kapacity svých hotelů nabídly i s poskytnutím veškeré další nutné spolupráce.

„Doufáme, že k takto závažným scénářům, kdy bude potřeba drasticky navýšit kapacity nemocnic, nedojde, ale na druhou stranu věříme, že štěstí přeje připraveným,“ doplnil výkonný ředitel CPI Property Group Zdeněk Havelka.

Majitelem realitní skupiny CPI Property Group je miliardář Radovan Vítek. Skupina je předním dlouhodobým vlastníkem výdělečných nemovitostí v ČR, Berlíně a regionu střední a východní Evropy. Kanceláře a maloobchod tvoří 69 procent jejího portfolia. Ústředí má skupina v Lucembursku.

Mnoho tuzemských hotelů kvůli šířící se nákaze nového typu koronaviru a vládním opatřením své provozy uzavřely. V ČR platí stav nouze. Od pondělí mají cizinci zakázaný vstup do země, Češi nesmějí vycestovat nikam do zahraničí. Zavřena je většina obchodů vyjma potravin či lékáren. Nefungují sportoviště, provozovatelé ubytovacích zařízení nesmějí služby prodávat do 24. března.

Newsroom TTG, ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button