HotelyNovinkyŠpanělskoZahraničí

Španělsko otvírá nové hotely

Španělsko je otevřené a bez problémů především pro ty, kdo jsou plně očkováni. V současné době navíc platí, že u kompletně naočkovaných osob stačí pro návrat vyplnit český příjezdový formulář.

Foto: Turespaňa

 

V některých autonomních oblastech dokonce tamní nejvyšší autonomní soudy rozhodli o neoprávněnosti vyžadovat digitální covid pass při vstupu do hotelu a restaurací. Soudní cestou se tak bránily například hotelové asociace v Galicii, Andalusii a na Kanárských ostrovech.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Baleárské ostrovy následované ostrovy, dále pak Andalusie a Katalánsko. Na ostrovech se otvírají nové hotely, jako například  5* resort na Menorce, v Ciutadella, v zátoce Bosch, nebo první butikový hotel Tribute Portfolio skupiny Marriot na Ibize, v Santa Eulalia del Río. Řetězec Hotelatelier otvírá nádherný hotel ICON v Malaze ve čtvrti Soho. A pro milovníky městské turistiky můžeme doporučit právě otevřený hotel skupiny Hoteles Intur, Villa Katalina, v Kantábrii, v San Sebastiánu.

Za prvních pět měsíců přijelo do Španělska 5,4 milionu zahraničních turistů, především z Německa, Francie a Nizozemí. Celkem utratili 5,766 milionu eur. Je to o 49,6 % méně než ve stejném období roku 2020. Španělé hledají nové cesty a nové produkty. Snad právě proto se katalánská agentura pro cestovní ruch rozhodla uspořádat světový kongres na podporu sportovní turistiky v LLoret de Mar ve dnech 25.–26. listopadu, který bude mít hybridní formu. Více na: http://worldsportstourismcongress.org/

 

Turespaňa, španělská kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň, www.spain.info

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button