Předpisy & regulaceŠpanělskoTOPZahraničí

Španělsko je pro turisty otevřeno, avšak za určitých pravidel

V současné době, tj. od 31. března 2021, platí ve Španělsku povinnost nosit respirátor nebo roušku i v případě, že jsou osoby od sebe vzdáleny 1,5 metru a nacházejí se venku.

Foto: Madrid, zdroj OET

To znamená všude, i na plážích nebo u bazénu (nikoliv ve vodě), na palubě lodí apod. Výjimkou jsou osoby s respiračními problémy nebo individuální cvičení pod širým nebem. Toto nařízení se snaží sladit na celostátní úrovni již dříve vydaná nařízení platná v některých španělských autonomních oblastech, které již ustanovily nosit roušku či respirátor bez ohledu na vzdálenost mezi osobami. Důvodem je, že nemoc covid-19 se šíří nejen pomocí kapének, ale i aerosolových částic, které zbydou, když se z kapének odpaří voda.

Španělsko intenzivně jedná o všech možnostech, jak umožnit a uvolnit cestování. Madridský veletrh cestovního ruchu, FITUR, je posunut na termín 19. až 23. května. Evropská komise slíbila, že bude usilovat, aby digitální potvrzení o očkování bylo k dispozici již před zahájením tohoto veletrhu. Nicméně Evropská komise zvažuje i jiné termíny, jako 1. června nebo 17. května, kdy Britové počítají s otevřením mezinárodní mobility pro své občany. Potvrzení o očkování nebude samozřejmě jediný možný způsob, jak umožnit cestování těm, co o ně mají zájem. Počítá se i nadále s PCR testy a antigenními testy, například v hotelích, jak o tom uvažuje Madrid.

Turespaña, OET španělská kancelář pro cestovní ruch ve Vídni

www.spain.info

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button