Kam jet?TOPZahraničí

Španělské turistické léto se dostalo na úroveň před pandemií

V období od ledna do konce července tohoto roku navštívilo Španělsko celkem 115 539 Čechů, o 45,4 % víc než za stejné období v roce 2020. I když je to potěšující údaj a lze předpokládat, že srpen a září byly stejně silné jako červenec, španělský cestovní ruch to nezachrání. Záchranný kruh si hodili sami Španělé v podobě objevování vlastní země.

San Vicente de la Barquera / Foto: Turespaña

Největší propad měly a stále mají velké metropole jako Madrid a Barcelona, ale ani menším městům s nedalekými plážemi jako Alicante, Tarragona nebo Almería se nedařilo vždy dobře. V případě Madridu a Barcelony je důvod nasnadě, a sice přetrvávající omezení pro turisty ze zemí mimo EU a chybějící kongresová turistika. Navíc v létě to turisty do velkého a rozžhaveného města opravdu netáhne. Madrid je na tom bohužel nejhůře, v počtu přenocování se propadl o 51 % oproti roku 2019. Nicméně právě Madrid nabízí úžasné možnosti, a to zvlášť nyní na podzim, kdy stojí za to si do Madridu zaletět na výstavy, koncerty, procházky bez lidí…

Botanická zahrada Madrid / Foto: Turespaña

Zdaleka ovšem není vše tak černé. Celkem 15 španělských provincií zažilo nejlepší léto ve své historii. Neuvěřitelný vzestup pocítilo vnitrozemí a sever Španělska. Města jako León, Palencie nebo Cuenca, patřící mezi města UNESCO, si polepšily v létě o 3–12 %, pokud jde o přenocování oproti roku 2019. Podobně i oblast kolem San Sebastiánu v oblasti Baskicka (+8,2 %), a vůbec celé severní Španělsko známé jako „zelené“ se díky své přírodě, skvělé kempingové infrastruktuře a vesnickému ubytování těšilo nebývalému přílivu domácích turistů, ke kterým se přidali Francouzi. Zatímco sever Španělska se těšil slušné oblibě i předtím, vnitrozemí dlouhá léta zdaleka tolik netáhlo, zvláště pak ne v letním období. Vnitrozemí však v sobě skrývá úchvatné trasy, přírodu, nespočet památek všeho druhu, města s úžasnou historií, pravou kastilskou gastronomii a mnoho sportovních možností. Španělsko je právě na podzim ta nejideálnější volba pro cestování.

www.spain.info

Turespaña, španělská centrála pro cestovní ruch, zastoupení OET Vídeň

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button