Zprávy

Španělská ministryně Reyes Maroto se zasazuje o rychlý a úderný plán na záchranu turistického sektoru

Španělská ministryně průmyslu, obchodu a cestovního ruchu, paní Reyes Maroto, se zúčastnila schůze odpovědných zástupců za cestovní ruch jednotlivých členských států EU, na které navrhla, aby byla aplikována jednotná kritéria pro volný pohyb občanů EU do jednotlivých oblastí a regionů, kde nákaza koronavirem je velmi nízká, a nikoliv národní princip, který omezuje volný pohyb turistů a aplikuje toto omezení na celý stát.

Foto: wikidata.org

Ministryně zdůraznila potřebu stanovit společná kritéria pro posuzování rizikových zón a koordinovat opatření pro kontrolu výjezdu a příjezdu turistů, včetně „vzájemně uznávaných testů“. Ve svém návrhu usiluje o eliminaci diskriminačních opatření, jako jsou karanténa a další omezení cestování.

Na schůzi evropských reprezentantů svolané za německého předsednictví Rady EU za účelem analýzy dopadu pandemie na cestovní ruch se španělská ministryně zasazovala o potřebu rychlého a úderného plánu na záchranu turistického sektoru.

Tento plán by měl zahrnovat speciální podporu pro cestovní ruch, s kterou je počítáno v novém rozpočtu EU v podobě Evropského fondu cestovních garancí, tak aby zajistil finanční likviditu v oblasti turistiky a letecké dopravy.

Španělská ministryně uvedla, že španělská vláda vložila do podpory turistického sektoru od začátku pandemie více než 25 miliard eur na ochranu cestovních kanceláří a společností včetně zaměstnanců v cestovním ruchu. Zdůraznila však, že ani tato částka není dostačující a nyní je především důležité obnovit důvěru turistů a poptávku.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button