Soutěže TTGŠpanělskoTOPZahraničí

Soutěžte o krásné ceny se španělskou turistickou centrálou Turespaňa – 1. kolo

Turespaňa připravila pro čtenáře TTG z řad pracovníků v cestovním ruchu tříkolovou soutěž o atraktivní ceny. Výherci se mohou těšit na odměny z Andalusie. Startujeme první kolo, v němž je výhrou praktický batoh pro cestovatele do Malagy.

Foto. Turespaňa

Tisícero tváří Malagy

Pravidelné lety Smartwings do Malagy potěší především ty, kdo rádi vyrážejí do města, které z turistického pohledu nabízí snad skoro všechno. Pláže ve městě, vyjížďku podél pobřeží na lodi, památky, jejich historie datuje do doby Římanů, nádherné parky se subtropickou květenou, skvělé výlety do okolních hor a zároveň i rozmarnosti současného života, jako je móda, současné výstavy, dobré víno a bohatý noční život.

Co nabízí Malaga současnému náročnému turistovi a proč právě sem by měli turisté i cestovní kanceláře jezdit?
Ve druhé polovině 20. století celé andaluské pobřeží od Nerjy až po Esteponu zažilo takový rozmach, že z toho i vlastním „domorodcům“ přecházely oči. Jen taková Marbella se za pouhých patnáct roků mezi lety 1960 a 1975 vyšplhala z patnácti na pětapadesát tisíc obyvatel. Stavební horečka postihla celé pobřeží známé jako Costa del Sol a pochopitelně i hlavní město Malagu. Ale i přes všechnu tu překotnost a stavební přesycenost si právě Malaga dokázala udržet svoji prostotu i eleganci zároveň.

Foto: Turespaňa

A snad právě proto je Malaga město muzeí a galerií. Je to skoro k nevíře, ale najdete zde muzeum skla, dokonce i s českými sklářskými výtvory, nebo automobilové muzeum, kde se vedle naleštěných bouráků značek Mercedes či Rolls-Royce skví velorex. A co teprve muzeum vína, kde můžete různá vína i ochutnat. Vína z Malagy byla tak slavná, že ruská carevna Kateřina II. Veliká na jejich dovoz zrušila dovozní clo. Mezi galeriemi se vyjímají především dvě centra. Centrum Pompidou, pobočka slavné pařížské galerie, nádherná barevná kostka zapuštěná do země na velkoryse zbudovaném nábřeží. Kubismus, surrealismus, figurace, abstrakce, malířství, sochařství, film… V celých dějinách umění 20. a 21. století neexistuje období nebo oblast, které by nedominovali španělští umělci.

A tady už přichází naše první soutěžní otázka:
Jaký slavný malíř 20. století, který prošel mnoha uměleckými slohy, se narodil v Malaze?

Pomůckou vám může být, že se zde nachází jeho rodný dům a také nadace a muzeum, kde jsou vystavena jeho převážně kubistická díla.
Více na: http://www.malagaturismo.com/en/sections/museums/17

Výhra: batoh z Andalusie

1. kolo soutěže bylo ukončeno. Správná odpověď: Pablo Picasso.

Vítězem 1. kola soutěže se stal pan Ondřej Černý z AIR MARINE TRAVEL & INCENTIVE s.r.o.


Cenu výherci předá paní Zuzana Churanová ze španělské turistické centrály Turespaňa na pražském veletrhu Holiday World a Region World 2022 na stánku TTG Czech dne 18. března 2022.

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button