DopravaMěsta & regiony ČRNovinkyPraha

Smartwings zařadily do flotily osmý Boeing 737 MAX, dalších 5 nových letadel přibude v následujících měsících

Letecká společnost Smartwings zařadila do své flotily již osmý Boeing 737-8 MAX. Nový moderní letoun v barvách Smartwings s imatrikulační značkou OK-SWH přistál ráno 5. května na pražském letišti poté, co absolvoval desetihodinový přímý let z amerického Seattlu. Dalších 5 nových letadel 737 MAX převezme společnost Smartwings v následujících měsících. Jeden stroj ještě během letní sezony v srpnu, další čtyři nová letadla společnost zařadí v první polovině roku 2024 (leden, únor, duben).

Foto: Smartwings

Na první komerční let s cestujícími se nejnovější přírůstek ve flotile Smartwings vydal v sobotu 6. května ráno, kdy byl nasazen na linku z Prahy do řeckého Heraklionu.

Tento typ letadla společnost Smartwings provozuje v konfiguraci pro 189 cestujících. Smartwings zařadily první Boeing 737-8 MAX do své flotily koncem ledna 2018.  

Provoz letní sezony bude letecká společnost Smartwings zajišťovat flotilou 53 letadel. Z důvodu vysoké poptávky a očekávané rušné letní sezony 2023 posílí Smartwings stávající flotilu 43 letadel o další kapacity 10 letadel. Ty si na léto pronajme od zahraničních leteckých společností v rámci tzv. ACMI kontraktů. 

Loni během nejvytíženějších letních měsíců červen–srpen využily služeb skupiny Smartwings skoro 3 miliony cestujících. Pro letošní letní sezonu 2023 společnost očekává další cca 10% nárůst.

Smartwings nabídnou během letní sezony z českých letišť letecká spojení do 70 destinací. Pravidelné a charterové lety budou provozovány z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic, Karlových Varů a nově také z Českých Budějovic. Z Brna bude Smartwings létat do 25 destinací, z Ostravy do 16, z Pardubic do 12, z Karlových Varů a Českých Budějovic do 3 destinací.

Lety bude Smartwings Group provozovat během letní sezony nejen z ČR, ale i z Polska, Slovenska a Maďarska a její letadla budou směřovat do celkem 148 destinací.

Newsroom TTG / Smartwings

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button