HotelyNovinkyZahraničí

Skotská premiéra: v Edinburghu se otevírá a&o č. 40

Ve skotském hlavním městě Edinburghu se počátkem července otevírá již 40. hostel a&o. Zároveň jde o první podnik této značky ve Velké Británii. Je umístěný v centru města, má 131 pokojů a brzy přivítá hosty z celého světa.

Zatímco všude slyšíme zprávy o útlumu podniků v oboru cestovního ruchu, řetězec hostelů a&o roste směle dál: berlínská společnost nyní otevírá vůbec první pobočku ve Velké Británii. a&o Edinburgh má 131 pokojů přibližně se 610 lůžky a je to již čtyřicátý podnik úspěšného řetězce. Nový hostel se nachází v centru starého města Edinburghu a pod značkou a&o přivítá hosty už od července.

Koupě bývalého hotelu Safestay je podle Olivera Wintera, zakladatele a generálního ředitele a&o, významným milníkem v dějinách firmy, a to v několika ohledech: „Edinburgh je fantastická destinace! Slavíme zde premiéru ve Velké Británii a zároveň to bude čtyřicátý hostel a&o!“ Berlínský řetězec tak nyní působí celkem ve 24 městech (včetně dvou hostelů v Praze) v devíti evropských zemích.

Poloha budoucího hostelu a&o Edinburgh jej předurčuje jako ideální místo pro ubytování při kratší návštěvě města, třeba na prodloužený víkend. Skotské hlavní a druhé největší město nabízí úchvatnou architekturu, nádhernou polohu, má přibližně půl milionu obyvatel a pro návštěvníky má velmi silné a zvláštní kouzlo. Z hostelu a&o to je v Edinburghu všude blízko: poblíž se nachází „Královská míle“, která spojuje majestátní edinburský hrad s palácem Holyrood. Do rázovité hospody či rušného klubu je vždy kousek. Nedaleko je také univerzita, založená v roce 1583, která je jednou z nejstarších a nejuznávanějších v Británii. A do oblíbených center nočního života Grassmarket a Cowgate je to jen asi deset minut pěšky.

Vedle umístění starého města v Edinburghu nabízí a&o také možnost dopřát si zasloužený oddych ve velkém veřejném baru ve dvoře. Hostel se přizpůsobí firemnímu designu během provozu. Některé pokoje jsou už rezervovány pro dlouhodobé pobyty: od letošního září do května 2022 tu najdou svůj dočasný domov studenti.

Otevření hostelu v Edinburghu naznačuje velmi důležitou věc, poznamenává Oliver Winter: „Covid nás zpomalil, ale rozhodně nezastavil. Čas utlumeného provozu jsme využili k upřesnění našeho plánu dalších akvizicí.“ Loni a&o dokonce otevřela tři nové hostely: první ve Varšavě, první v Budapešti a na podzim již druhý v Kodani. Edinburgh je první nová akvizice v roce 2021. Dále se můžeme těšit na a&o ve Florencii a Heidelbergu, kde je převzetí hotelů již dohodnuto. Společnost se stále více zaměřuje na stávající objekty, například v Glasgowě, Londýně a Dublinu.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button