DopravaMěsta & regiony ČRNovinky

Sezonní autobusová linka propojí celé Jeseníky

Letos budou Jeseníky pro turisty opět dopravně dostupnější. Cestující se díky speciální autobusové lince pohodlně a bez přestupu dostanou z Ostravy, Opavy nebo Bruntálu až na Červenohorské sedlo a zpět. Linka, která propojí moravskoslezskou i olomouckou část Jeseníků, vyjede poprvé 11. června.

Foto: MSK

„Jsem ráda, že se nám podařilo lidem opět nabídnout přímé propojení východní a západní části Jeseníků, které leží na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Ze zkušeností víme, že turisty a cyklisty hranice regionů nezajímají, chtějí se pohodlně dostat na výlet do hor a užít si krásnou přírodu a pohyb na čerstvém vzduchu,“ řekla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Šárka Šimoňáková s tím, že cyklobus vyjede poprvé v neděli 11. června. „Jedná se o přímé spojení z Ostravy přes Opavu, Bruntál, Malou Morávku a Červenohorské sedlo až do Koutů nad Desnou. Autobus bude jezdit o víkendech a o svátcích až do 10. září. Přepravovat bude i kola, kapacita cyklovleku bude 7 kol.“

Stejně jako v loňském roce provoz linky finančně podpořily olomoucká i moravskoslezská centrála cestovního ruchu. „Je skvělé, že se nám podařilo propojit oba kouty těchto krásných hor. Lidé budou moci například nechat auto na parkovišti v moravskoslezské části Jeseníků, vydat se na hřebenovou túru do olomoucké části a pak se autobusem dostanou pohodlně zpět k vozu,“ řekl jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela s tím, že z mnoha zastávek tohoto spoje lze naplánovat pěkný výlet. „Lidé se mohou napojit na různé turistické trasy nebo cyklistické stezky. Zároveň autobus zastavuje i v Karlově Studánce, kde v srpnu budeme ve spolupráci s krajem pořádat Pojez fest. Zájemci se tak budou moci na akci dostat pohodlně autobusem a nemusejí složitě řešit parkování u lázeňské obce.“

Kromě sezonní linky mezi Ostravou a Červenohorským sedlem budou moci lidé v den konání festivalu využít i další spoj. „Na 12. srpna plánujeme zřídit ještě jednu linku mezi Ostravou a Karlovou Studánkou, aby festival byl pro návštěvníky snáze dostupný. Pojez fest je součástí celoročního programu Pojez, který láká na osvědčené podniky a dobré jídlo a pití v regionu. Na srpnovém Pojez festu v srdci Jeseníků čeká na návštěvníky kromě kuchařských show, ochutnávek a desítek stánků se skvělým jídlem i program pro děti s Míšou Růžičkovou nebo koncert skupiny Mirai,“ uzavřel Petr Koudela.

Více informací o lince mezi Ostravou a Červenohorským sedlem najdou lidé na webu Severní Morava Travel nebo na stránkách IDOS.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button