Kam jet?TOPZahraničí

Seychely se za 20 dní otevřou turistům

Seychely se 25. března otevřou turistům z celého světa bez ohledu na to, zda za sebou budou mít očkování proti covidu-19. Oznámil to ministr zahraničí a cestovního ruchu Sylvestre Radegonde.
Foto: Pixabay

Jediná výjimka platí pro Jihoafričany, kterým zatím ostrovní stát v Indickém oceánu vstup nepovolí.

V lednu Seychely oznámily, že budou přijímat jenom naočkované turisty. Podle nového sdělení postačí negativní test na koronavirus provedený méně než 72 hodin před nastoupením cesty.

Stát nebude od příchozích požadovat karanténu a nebude jejich pohyb nijak omezovat. Budou se ale muset podřídit místním protikoronavirovým opatřením, k nimž patří nošení roušek, dodržování odstupu a pravidelné mytí rukou.

Na Seychelách, obývaných zhruba 90 000 občany, se od začátku pandemie nakazilo přes 2900 lidí a na komplikace covidu-19 tam zemřelo 13 lidí. Seychely jsou od africké pevniny vzdálené asi 1500 kilometrů.

Většina zalidněných afrických států nehlásí vysoká čísla nakažených, ale Jihoafrická republika jich má přes 1,5 milionu a na covid-19 tam zemřelo přes 50 000 lidí. Z JAR také pochází obávaná varianta viru, která se rychle šíří.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button