NěmeckoNovinky

Saxony Travel Dreams: Sasko míří s crossmediální kampaní do zahraničí

V roce 2019 zaznamenalo Sasko více než 2,2 milionu přenocování zahraničních hostů. Svobodnému státu se tak podařilo dosáhnout s přehledem největšího objemu zahraničních přenocování ve východní části Německa. V roce 2020 však bude mít Sasko k těmto číslům daleko.

Destinační agentura Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen (TMGS) má však i v těchto pro turismus těžkých časech v hledáčku kromě německých turistů také ty zahraniční: Se sloganem „Saxony Travel Dreams“ se TMGS na svých mezinárodních komunikačních kanálech vydává věrným fanouškům naproti, aby jim připomněla jejich oblíbená místa v Sasku a oslovila rovněž nové zájemce. „Právě nyní je nesmírně důležité si zachovat kontakt se zahraničím a nadále zásobovat naše nejvýznamnější trhy čerstvými informacemi. Pevně v souladu s naším posláním oslovovat zejména zahraniční turisty pomáháme díky této komunikační kampani vedené v anglickém jazyce saským turistickým regionům i podnikům nadále zůstat v povědomí zahraničních hostů,“ uvedla ve středu v Drážďanech Veronika Hiebl, ředitelka TMGS. Sasko se tak řadí ke spolkovým zemím, které své cestovatelské snění povýšily na mezinárodní úroveň.

Nejvýznamnějšími kanály této kampaně jsou webové stránky www.saxonytraveldreams.com v anglickém jazyce, komunikace na Facebooku, Instagramu a Twitteru v angličtině, články na blogu a rozesílání newsletterů. Obsah s hashtagem #SaxonyTravelDreams má oslovit především potenciální návštěvníky z klíčových trhů, k nimž patří Nizozemí, Velká Británie, Itálie, Polsko, Česko, Rusko, Spojené státy americké a Čína. Na zviditelnění crossmediální kampaně TMGS se kromě vlastních zahraničních zastoupení podílí také partneři v rámci sítě zahraničních zastoupení Německé turistické centrály. „Pro cestovní ruch v Sasku jsou významnými ambasadory, neboť se jim za mnoho let podařilo vybudovat rozsáhlou síť kontaktů s novináři, cestovními kancelářemi a agenturami,“ dodala Veronika Hiebl.

Stejně tak jako na německém trhu se kampaň „#SaxonyTravelDreams“ spoléhá na zajímavosti a virtuální zážitky: kvalitní fotografie měst a krajiny, videa, příběhy pojící se k saským tradicím a řemeslnému umění, setkávání s kulturou a uměním či saskými specialitami.

Na nově vytvořené stránce se návštěvníci mohou rovněž informovat o aktuálním vývoji situace ohledně koronaviru v Sasku a najdou zde odkazy na stránky s nejdůležitějšími informacemi v angličtině.

Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH, www.saxonytraveldreams.com, www.sachsen-tourismus.de/cz/, www.facebook.com/SaxonyTourism, www.instagram.com/SaxonyTourism.

 

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button