Sauna na kolech až ke dveřím

Zapomeňte na mobilní aplikace umožňující přivolání taxi či donášku večeře do domu. Ruská firma našla novou mezeru na trhu: sauny na kolech, které si můžete pronajmout a objednat si je přímo ke dveřím domova.

Firma, která již upravuje dodávky pro převoz potravin, postavila prototyp mobilní sauny. Tento měsíc vyrazila na propagační jízdu v hlavním městě. Přívěs s parní lázní zaparkovala před vládními budovami.

Tradiční ruská sauna, známá jako baňa, je v zemi stále oblíbená. Mnoho Rusů v ní pravidelně tráví odpoledne a hostí přátele občerstvením, jako jsou sušené ryby a kvas.

Vozidlo obsahuje hořák na dřevo na míru a interiér obložený dřevem. Dodává se s doplňky jako běžná baňa, tedy s metlami na šlehání těla, župany, ručníky a pantoflemi.

Vypůjčení mobilní sauny stojí 90.000 rublů (asi 32.500 Kč) za den, ale cena zahrnuje i maséra, který hosty na přání sešvihá a namasíruje. Sauny na kolech firma také zamýšlí prodávat v ceně od 3,5 po 5,7 milionu rublů (asi 1,3 až dva miliony Kč) podle vybavení.

„Máme hodně zájemců o pronájem, ale lidi mají i zájem si něco takového pořídit. Je to šikovné řešení pro ty, kteří vlastní saunu nemají,“ tvrdí majitel firmy Rafael Chabirov.

Newsroom TTG, ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..