DopravaNovinkyZahraničí

Saúdský úřad pro cestovní ruch a Emirates Airline podepsaly Memorandum o porozumění na podporu turismu v Saúdské Arábii

Emirates Airline a Saúdský úřad pro cestovní ruch (STA) podepsaly společné memorandum o porozumění, ve kterém si kladou za cíl podpořit příchozí cestovní ruch směrem do Saúdské Arábie a oslovit nový segment cestovatelů z rozsáhlé globální letecké sítě Emirates, která provozuje lety do více než 120 destinací.

Foto: Memorandum o porozumění bylo podepsáno Adilem Al Ghaithem, senior viceprezidentem pro obchodní záležitosti pro oblast Perského zálivu, Blízkého východu a Střední Asie, a Muhammadem Bassrawim, viceprezidentem Saúdského úřadu pro cestovní ruch. Přítomni byli dále Fahd Hamidaddin, generální ředitel a člen představenstva Saúdského úřadu pro cestovní ruch, a Adnan Kazim, obchodní ředitel Emirates.

Memorandum o porozumění v Rijádu podepsali Adil Al Ghaith, senior viceprezident pro obchodní záležitosti pro oblast Perského zálivu, Blízkého východu a Střední Asie, a Muhammad Bassrawi, viceprezident Saudského úřadu pro cestovní ruch. Přítomni byli dále Fahd Hamidaddin, generální ředitel a člen představenstva Saúdského úřadu pro cestovní ruch, a Adnan Kazim, obchodní ředitel Emirates.

Emirates a Saúdský úřad pro cestovní ruch se v rámci nového strategického partnerství zaměří na hledání společných příležitostí ke spolupráci včetně klíčových iniciativ na podporu globální konkurenceschopnosti Království Saúdské Arábie v oblasti cestovního ruchu, což zahrnuje také propagační aktivity a sdílení stěžejních informací o trhu a zákaznických trendech.

Letecká společnost Emirates dále přezkoumá v rámci své globální sítě nové možnosti pro lepší propojení mezi klíčovými trhy a Saúdskou Arábií. Součástí nové spolupráce bude také snaha o zdokonalení zážitků z letu pro cestující, kteří míří do Rijádu, Džiddy, Dammámu a Mediny.

„Memorandum o porozumění mezi Saúdským úřadem pro cestovní ruch a Emirates Airline nám umožňuje se propojit s více než 120 destinacemi po celém světě a přilákat tak turisty z těchto destinací do Saúdské Arábie. Můžeme tak světu představit náš unikátní turistický ekosystém, který je v souladu s naším strategickým plánem rozvoje Vision 2030,“ řekl Fahd Hamidaddin, generální ředitel a člen představenstva Úřadu pro cestovní ruch Saúdské Arábie.  

„Jsme potěšeni, že můžeme rozvíjet strategické partnerství se Saúdským úřadem pro cestovní ruch a podpořit tak obrovský potenciál této země, zejména v oblasti kultury, architektonického dědictví a biodiversity. Saúdská Arábie již prokázala, že patří mezi atraktivní destinace, nicméně toto je jen začátek. Máme společný cíl přispívat k rozvoji místního turismu a přilákat tak pestrou škálu návštěvníků, posílit vědomí o ikonických místech tohoto království a zpřístupnit je pomocí naší letecké sítě,“ uvedl Tim Clark, prezident Emirates Airline.  

Partnerství mezi Královstvím Saúdské Arábie a leteckou společností Emirates je součástí strategie místního úřadu pro cestovní ruch vytvořit rámec pro spolupráci s partnery ze soukromého sektoru. Tato spolupráce bude podporovat širší cestovní ruch v Saúdské Arábii pro cestovatele z celého světa a rozvíjet produkty a služby v celé zemi. Saúdská rozmanitá krajina, bohaté kulturní dědictví a expandující zábavní sektor společně s jedinečným pohostinstvím místních lidí vytvářejí atraktivní nabídku pro cestovatele z celého světa.

Emirates podporuje turismus a obchod v Saúdské Arábii od roku 1989, kdy aerolinka zahájila své letecké spoje do Rijádu, Džiddy, Mediny a Dammámu. Dnes tyto čtyři destinace obsluhuje 53 týdenními lety včetně letu s A380 do Džiddy. Od zahájení svého provozu přepravila Emirates z a do Saúdské Arábie více než 25 miliónů pasažérů.    

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button