NovinkyZahraničí

San Marino nabídne od 17. května turistům očkování vakcínou Sputnik V

San Marino, malá republika uprostřed Apeninského poloostrova, nabídne od příštího týdne očkování i turistům. Využije k tomu ruskou vakcínu Sputnik V, kterou naočkovalo většinu svých obyvatel, informovala agentura Reuters.
Foto: Pixabay

Očkování cizinců, kteří nebydlí v Itálii a nejsou italskými občany, San Marino zahájí 17. května. Turisté za obě dávky zaplatí 15 eur (zhruba 400 korun). To však pro ně nebude jediný výdaj. Aby očkování dostali, budou muset zahraniční návštěvníci strávit v hotelech malé republiky alespoň tři noci, a to při podání první i druhé dávky vakcíny.

 
Ministr zahraničí Luca Beccari řekl, že San Marino, kde žije 34 000 lidí, může začít očkovat cizince, protože první dávku vakcíny dostalo přes 70 procent obyvatel republiky. V San Marinu bylo podáno na 36 000 dávek a přes 13 000 lidí dostalo obě dávky. Podle úřadů nemá malá země žádného hospitalizovaného pacienta nakaženého koronavirem. Představitelé San Marina neuvedli, kolik dávek má jejich země v zásobě. Země navíc jedná s Itálií o možnosti očkování pendlerů a dalších občanů. Ruský fond přímých investic (RDIF) uvedl, že je ochoten dodat další dávky přípravku Sputnik V pro očkování turistů.
 

Sanmarinské úřady také uvedly, že chtějí jednat o uznání svých osvědčení o očkování v zemích Evropské unie, které není členem. Ruská vakcína nebyla pro nouzové užití v EU schválena. Jedinou unijní zemí, v níž se Sputnikem V očkuje, je Maďarsko.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button