DopravaMěsta & regiony ČRNovinkyPrahaZahraničí

SalamAir od prosince spustí novou linku z Prahy do Ománu

Letecká společnost SalamAir spustí od prosince novou dálkovou linku z Prahy do ománského Salalahu. Spoje budou na trase zatím létat jednou týdně. Půjde o další pravidelnou leteckou linku z České republiky na Blízký východ, první do Ománu.
Foto: Letiště Praha

Nízkonákladový ománský dopravce vypraví první spoj do Prahy 2. prosince, opačným směrem letadlo poletí o den později. Spoje z Prahy budou zatím létat jednou týdně, vždy v pátek. Na trase bude létat stroj Airbus A230Neo. V budoucnu možná dopravce přidá jeden spoj týdně navíc, záležet ovšem bude na epidemiologické situaci. Linka bude v provozu minimálně do 25. března příštího roku. Zástupci aerolinek si od nové linky slibují zejména velký turistický i obchodní potenciál.

Linka z Prahy bude jedinou pravidelnou z Česka do Ománu. Z českého hlavního města ovšem pravidelně létají další spoje do zemí v regionu Blízkého východu. Nejvytíženější jsou lety do Tel Avivu, kam pravidelně míří pět dopravců, další tři linky létají do Dubaje. Z Prahy se létá také do katarského Dauhá nebo jordánského Ammánu.

Pražské letiště v září odbavilo téměř 654 000 cestujících. Meziročně je to asi o 63 procent více, zároveň je to však asi o dvě třetiny méně než v předkrizovém období.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button