CestovkyNovinkyPartnerská sekceZahraničí

S lyžováním je to teď složité, Češi tak letošní jarní prázdniny tráví u moře

Zavřené skiareály se Češi rozhodli v období jarních prázdnin vyřešit odletem k moři. Neodradilo je ani poslední zpřísnění podmínek pro mezinárodní cestování. Po některých destinacích je dokonce vyšší poptávka než v „normálních“ letech. Před cestou je ale v současné době dobré myslet na rizika, která se s cestováním během pandemie pojí. Cestovní pojištění je nyní nutnost.

Foto: Pixabay

Ačkoli vláda na začátku února ještě zpřísnila podmínky pro cestování, Čechy to neodradilo. „Cestovní kanceláře na nová opatření rychle zareagovaly, zajistily nezbytné testy pro klienty a prodeje dovolených rostou,“ říká Jan Bezděk, mluvčí CK Fischer. Zájem o cestování je tak značný, že u některých destinací, jako jsou třeba SAE, převyšuje aktuální poptávka loňská čísla před vypuknutím covidové pandemie. Češi „utíkají“ k moři i z toho důvodu, že v zemi stále panuje lockdown, většina dětí nechodí do školy a řada dospělých pracuje z domova. „S tím se pojí mnohem častější dotazy na kvalitu wifi připojení v hotelu, aby se dala zvládnout online výuka dětí i některé pracovní záležitosti. Nejčastěji teď lidé míří do SAE, Egypta, na Zanzibar nebo Kapverdské ostrovy,“ říká Jan Bezděk.

S ohledem na přísnější podmínky pro cestování a návrat zpět do ČR je důležité přibalit kvalitní cestovní pojištění, které v případě potřeby pokryje například náklady spojené s nuceným prodloužením pobytu v zahraničí způsobeným nařízenou karanténou. I na takové případy cestovní kanceláře myslí. Spolu se zájezdy nabízejí takové pojištění od ERV Evropské pojišťovny, které náklady spojené s koronavirem kryje.

Pokud se někdo vydá do zahraničí individuálně, musí si cestovní pojištění sjednat samostatně. ERV Evropská pojišťuje standardně a v plném rozsahu do zemí, které jsou na vládním semaforu označeny zeleně či oranžově a u nezbytných (např. pracovních či studijních) cest i do červených nebo neoznačených zemí. V tomto případě se CP vztahuje i na onemocnění koronavirem. „Dobrou zprávou pro všechny cestovatele je, že rizika spojená s covid-19 lze pojistit i pro zbytné, tedy turistické cesty do červených a neoznačených zemí. Stačí, když si klient zvolí pojištění SBALENO ve variantě Na maximum,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. V takovém případě pojištění obsahuje výlohy na léčení nemoci covid-19. Podle dat pojišťovny si 90 % klientů sjednává také připojištění, které kryje například náhradní dopravu či ubytování v případě znemožnění návratu, kdy je člověk kvůli setkání s covid pozitivním umístěn do karantény v zahraničí. „S ohledem na současnou koronavirovou situaci evidujeme u individuálních cest vyšší poptávku po dražších či exotických dovolených, zejména na Maledivy, Zanzibar, do Kostariky či Mexika,“ dodává Vlastimil Divoký.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button