DopravaKam jet?Města & regiony ČRNovinky

RegioJet zahájil spolupráci s dopravcem UNITED BUSES

RegioJet zahájil spolupráci s dopravcem UNITED BUSES. Nově nabídne spojení z Brna do Českých Budějovic, Litomyšle, Hradce Králové, Pece pod Sněžkou a dalších míst v České republice.

Foto: RegioJet

Autobusový a vlakový dopravce RegioJet dále rozšiřuje nabídku spojení v rámci České republiky. Nově začal spolupracovat s dopravcem UNITED BUSES. Vybrané spoje UNITED BUSES jsou od tohoto týdne v nabídce také přes rezervační systém RegioJet. Cestující si může na tyto spoje jednoduše koupit jízdenku například na www.regiojet.cz nebo na kterémkoli prodejním místě RegioJet nebo STUDENT AGENCY. Díky této spolupráci doplnily síť žlutých spojů vlakových a autobusových spojů RegioJet v ČR nová spojení a destinace:

Brno – Třebíč – Telč – Jindřichův Hradec – České Budějovice a zpět

Brno – Litomyšl – Hradec Králové – Pec pod Sněžkou a zpět

Český Krumlov – Vyšší Brod – Lipno a zpět (víkendový provoz)

Na spoje jde přitom zakoupit jak přestupní jízdenka z dalších vnitrostátních a mezinárodních vlakových a autobusových tras RegioJet, tak i samostatná jízdenka pouze pro trasu daného spoje provozovaného UNITED BUSES (s výjimkou trasy Český Krumlov – Lipno a zpět, kde lze koupit pouze transferovou jízdenku).

„Díky spolupráci s UNITED BUSES rozšiřujeme výrazně nabídku spojení pod značkou RegioJet. Cestující mohou pohodlně na jednu jízdenku využít výhodné kombinace spojů obou dopravců – a přestupovat mezi autobusy a vlaky RegioJet například v Brně a následně na stejnou jízdenku cestovat s UNITED BUSES do jižních či východních Čech. Spolupráci začínáme a máme zájem o její rozšíření i na další trasy,“ říká Ivana Sachsová, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet.

Foto: RegioJet

„Expresní autobusové spoje UNITED BUSES nabízejí vysoký komfort autobusové dopravy a obsluhují trasy a místa, kam spoje RegioJet zatím nejezdily. Právě díky naší nové spolupráci budou mít zákazníci více možností, jak se pohodlně dostat do turisticky atraktivních míst, jako jsou například Telč, Litomyšl či Jindřichův Hradec, nebo do krajských měst České Budějovice či Hradec Králové,“ dodává Josef Šelepa, ředitel pro linkovou dopravu ze společnosti UNITED BUSES.

Nabídka spojení a rezervace jízdenek fungují velmi jednoduše – stejně, jak jsou zákazníci zvyklí u rezervačního systému dopravce RegioJet. Cestující si vyhledá spojení na celé příslušné trase – včetně části spojení provozované UNITED BUSES a rezervační systém mu ukáže nabídku spojů a jednotlivých cen. Následně cestující udělá rezervaci jízdenky na celou trasu – včetně části provozované autobusem UNITED BUSES.

Úhradu může provést pohodlně platební kartou nebo také Kreditovou jízdenkou RegioJet, která umožňuje nákup jízdenky online za nejvýhodnější ceny. Jízdenku je také možné stejně jako u ostatních jízdenek RegioJet bez jakéhokoli stornopoplatku zrušit online – a to až do 15 minut před odjezdem spoje.

Pokud cestující na své cestě přestupuje mezi spoji RegioJet a UNITED BUSES, je tento přestup s garancí, což znamená buď vzájemné čekání na opožděný příjezd příslušného spoje, nebo zajištění přestupu na jiný spoj, pokud je k dispozici.

RegioJet kromě rozšiřování nabídky spojení díky spolupráci s UNITED BUSES již obnovil spojení naprosté většiny vnitrostátních a mezinárodních autobusových a vlakových linek. Autobusy RegioJet začaly opět jezdit například do Bratislavy, Budapešti, Krakova, Vídně – a to včetně vídeňského letiště Schwechat. RegioJet posílil také počet spojů na autobusové lince Praha – Berlín; v každém směru jezdí autobusy RegioJet již 5x denně. V provozu jsou také autobusové linky do Amsterdamu, Londýna, Paříže či Itálie.

Vlakové spoje jsou v provozu v plném rozsahu na trasách jak v rámci České republiky, tak na spojích Praha – Ostravsko – Košice, Praha – Bratislava či Praha – Brno – Vídeň – Budapešť. Obrovskému zájmu letos čelí také vlakové a autobusové spoje RegioJet do a z Chorvatska.

O společnosti UNITED BUSES

UNITED BUSES je česká dopravní společnost, která pod stejnojmennou značkou provozuje od roku 2020 síť vnitrostátních dálkových autobusových linek. Poprvé vyjely její autobusy 16. března 2020 na pravidelné lince České Budějovice – Brno. V témže roce zahájila pravidelný provoz na linkách z Českých Budějovic do Humpolce, Pelhřimova a Prahy a z Dačic, přes Moravské Budějovice do Brna. Od 1. března 2021 jezdí také na linkách ze Strakonic, Písku a Tábora do Brna, z Dačic do Jihlavy a Prahy a z Brna do Litomyšle a Hradce Králové.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button