Řecko se připravuje na návrat turistů

Řecká vláda připravila dvouměsíční plán postupného uvolňování restriktivních opatření zavedených v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19, který by měl nejen navrátit zemi do normálu, ale umožnit i návrat turistů.

Foto: K Kouzoni, GNTO

Zatímco od začátku května se postupně otevírají některé obchody a provozovny, jako např. knihkupectví nebo kadeřnictví, sezónní hotely a resorty i hotely s celoročním provozem zůstanou zavřené až do června. V současné době je v každém krajském městě otevřen pouze jeden hotel, ve dvou největších řeckých městech, v Aténách a v Soluni, jsou otevřeny tři. Ve všech přístavech je zakázáno přistání a kotvení velkých výletních lodí i soukromých jachet a každý návštěvník Řecka musí povinně na dva týdny do karantény.

Řecký ministr turismu Kyriakos Mitsotakis chce formálně zahájit turistickou sezónu 1. července, vláda však chce zajistit, aby toto zahájení nevedlo k opětovnému šíření viru. Každému turistovi bude proto při příjezdu změřena teplota, navíc každý bude muset mít u sebe lékařské potvrzení, že je zdráv. Pokud někdo během svého pobytu onemocní Covidem- 19, bude podle stávajícího plánu umístěn do zařízení a hotelů určených výhradně pro pacienty s koronavirem.

Řecká vláda doufá, že Evropa zaujme v oblasti turismu společný postoj, pokud se tak ale nestane, Řecko plánuje alespoň dvoustranné dohody s některými zeměmi, jako je např. Izrael, Německo nebo Rusko, ale i s Balkánskými státy, jejichž občané mají tu výhodu, že mohou do Řecka přicestovat pozemní cestou.

Newsroom TTG

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..