NovinkyZahraničí

Řecko se připravuje na návrat turistů

Řecká vláda připravila dvouměsíční plán postupného uvolňování restriktivních opatření zavedených v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19, který by měl nejen navrátit zemi do normálu, ale umožnit i návrat turistů.

Foto: K Kouzoni, GNTO

Zatímco od začátku května se postupně otevírají některé obchody a provozovny, jako např. knihkupectví nebo kadeřnictví, sezónní hotely a resorty i hotely s celoročním provozem zůstanou zavřené až do června. V současné době je v každém krajském městě otevřen pouze jeden hotel, ve dvou největších řeckých městech, v Aténách a v Soluni, jsou otevřeny tři. Ve všech přístavech je zakázáno přistání a kotvení velkých výletních lodí i soukromých jachet a každý návštěvník Řecka musí povinně na dva týdny do karantény.

Řecký ministr turismu Kyriakos Mitsotakis chce formálně zahájit turistickou sezónu 1. července, vláda však chce zajistit, aby toto zahájení nevedlo k opětovnému šíření viru. Každému turistovi bude proto při příjezdu změřena teplota, navíc každý bude muset mít u sebe lékařské potvrzení, že je zdráv. Pokud někdo během svého pobytu onemocní Covidem- 19, bude podle stávajícího plánu umístěn do zařízení a hotelů určených výhradně pro pacienty s koronavirem.

Řecká vláda doufá, že Evropa zaujme v oblasti turismu společný postoj, pokud se tak ale nestane, Řecko plánuje alespoň dvoustranné dohody s některými zeměmi, jako je např. Izrael, Německo nebo Rusko, ale i s Balkánskými státy, jejichž občané mají tu výhodu, že mohou do Řecka přicestovat pozemní cestou.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button