DopravaNovinky

Řecko prodloužilo do konce srpna některá omezení letecké dopravy

 

Řecko až do konce srpna prodloužilo kvůli koronaviru omezení letecké dopravy s některými zeměmi. Mimo jiné bude do té doby dál pozastaveno letecké spojení mezi Řeckem a Tureckem, zatímco z Albánie a Severní Makedonie se bude smět do konce měsíce létat pouze na mezinárodní letiště v Aténách.

Foto: Pixabay

Řecký úřad také uvedl, že až do konce srpna se prodlužuje omezení vstupu do země pro občany ze zemí mimo EU – Velkou Británii, Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko. Z ostatních států, až na několik výjimek, smějí do Řecka lidé jen v nutných a odůvodněných případech. Výjimky mají například Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Japonsko, Jižní Korea či Uruguay.

Kvůli zvýšenému dennímu nárůstu počtu odhalených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 v Řecku vláda zavedla v posledním týdnu více omezení včetně povinnosti testu na covid-19 pro cestující z některých zemí. Nejvýše tři dny starý negativní test na koronavirus musejí do konce srpna předkládat cestující z Bulharska, Malty, Rumunska či Spojených arabských emirátů. Od pondělí 17. srpna bude negativní test povinný pro lidi přijíždějící z Albánie, Belgie, České republiky, Nizozemska, Severní Makedonie, Španělska a Švédska.

Od 1. července, kdy Řecko uvolnilo po několika měsících cestování pro některé evropské země, musejí všichni před cestou do Řecka maximálně den před příjezdem vyplnit elektronický formulář, v němž musejí uvést mimo jiné adresu pobytu v této zemi.

Newsroom TTG/ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button