NovinkyZahraničí

Prvomájový cestovní ruch ukazuje na rychlé zotavení Číny z covid-19

Prvomájový cestovní ruch v Číně signalizuje postupné národní zotavení z pandemie covid-19. Lidé se tlačili na nádražích, letištích, turistických místech a křižovali provinciemi.

Foto: Silk Road Czech

Osobní jízdy čínskými železnicemi 1. května dosáhly nového jednodenního maxima, přičemž podle údajů zveřejněných společností China State Railway Group Co., Ltd. bylo zaznamenáno téměř 18,83 milionu cest. Toto číslo představuje nárůst o 9,2 procenta oproti úrovni prvního dne svátku Mezinárodního dne pracujících z roku 2019. Sdělovací prostředky připisují tento cestovní boom úspěchům Číny v omezování šíření covid-19 a probíhající masové vakcinační kampani.

V polovině dubna zveřejnil čínský poskytovatel cestovních služeb Trip.com předběžné údaje pro První máj, které ukazují, že rezervace prostřednictvím poskytovatele služeb zaznamenaly výrazný nárůst v mnoha obchodních oblastech ve srovnání s úrovněmi před pandemií.

Ke 14. dubnu byly podle údajů z Trip.com rezervace letů na dobu svátků o 23 procent vyšší než ve stejném období roku 2019, přičemž rezervace hotelů vzrostly o 43 procent, vstupenky na atrakce o 114 procent a půjčovny aut o 126 procent.

Foto: Silk Road Czech

„Očekává se, že účinná kontrola pandemie a podpůrný přístup úřadů podpoří nadšení cestujících,“ cituje South China Morning Post (SCMP) analytika Trip.com Fanga Zexiho. „Předpovídáme prudký nárůst poptávky po cestovním ruchu z loňského roku, který by mohl být dokonce vyšší než v roce 2019,“ předpověděl Fang před svátkem.

„Časný úspěch Číny při řešení pandemie pomohl podpořit i její hospodářský vzestup,“ uvedla agentura Bloomberg News a dodala: „Schopnost zvládat sporadická ohniska dala milionům lidí důvěru ve splnitelnost jejich domácích cestovních plánů.“

SCMP označil svátek 1. května v Číně za „injekci pro domácí cestovní ruch“ a informoval, že „pětidenní volno je přínosem pro místní ekonomiky, které byly těžce zasaženy zdravotní krizí“.

Jelikož „rekordní vlna čínských turistů“ vyráží na prvomájové výlety, cestovní šílenství „dává čínské ekonomice silnou krátkodobou podporu“, uvedla agentura Reuters v nedávné zprávě. To je „v příkrém kontrastu se zbytkem světa, kde se mnoho zemí stále snaží dostat virus pod kontrolu, natož aby otevřelo domácí nebo dokonce mezinárodní cestování,“ dodává zpráva.

Newsroom TTG / Silk Road Czech

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button