DopravaNezařazené

Provoz na Letiště Václava Havla Praha se vrací, startuje letní sezona

Se zahájením letního letového řádu, který na Letišti Václava Havla Praha začíná platit od neděle 28. března 2021, mohou cestující v prvním týdnu využít přímá letecká spojení do 35 destinací v 21 zemích světa, a to včetně charterových letů.

Foto: Letiště Praha

Jedná se o kombinaci již dostupných destinací a linek, se kterými se dopravci do Prahy po delší době vracejí. Nabídka dalších linek by se měla postupně navyšovat v souvislosti s obnovením provozu během nadcházejících měsíců.

Cestujícím budou i nadále k dispozici lety do významných evropských měst, jako jsou Amsterdam, Paříž nebo Frankfurt, které slouží i jako důležité přestupní body do navazujících destinací. V případě znovu obnovených leteckých spojení se jedná například o linku společnosti TAP Air Portugal do Lisabonu, která bude nově k dispozici až třikrát týdně, nebo o linku Austrian Airlines do Vídně s frekvencí čtyřikrát týdně. Na pražské letiště se také vrací letecká společnost easyJet, která cestujícím nabídne spojení do švýcarské Basileje a Ženevy. V období Velikonoc má naplánované lety do Barcelony společnost Vueling a k dispozici budou rovněž spojení do Valencie nebo Malagy, kam létají až dvakrát týdně Smartwings. Kromě toho zůstávají v provozu lety do dlouhodobě oblíbených dovolenkových destinací, např. do Hurghady, Marsy Alam, Las Palmas, na Tenerife, Fuerteventuru nebo Madeiru. I nadále jsou v provozu lety na dálkových linkách do katarského Dauhá s Qatar Airways či do Dubaje, které nabízejí Emirates i flydubai.

„Další dostupné destinace by měly postupně přibývat v průběhu sezony v závislosti na tom, jak se bude také zvyšovat poptávka po létání a jaké budou platné podmínky pro vstup do jednotlivých zemí. Obnovení provozu, na které je pražské letiště připraveno, jednoznačně pomůže i zavedení jednotného protokolu cestování, tzv. covid pasů, který představila Evropské komise,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha. V souvislosti s letní sezonou se také obnovuje provoz letiště během nočních hodin, který byl během zimního letového řádu dočasně pozastaven.

Na webových stránkách Letiště Praha mohou cestující nově najít i detailní přehled dostupných spojení včetně informací o tom, jaké letecké společnosti do dané destinace létají, které budou postupně doplňovány. Z tohoto přehledu se mohou zájemci pohodlně prokliknout přímo na webové stránky aerolinky, kde zjistí nejaktuálnější informace o letovém řádu a zároveň si mohou letenku rovnou zarezervovat. U vybraných míst si mohou cestující také zjistit zajímavosti o dané destinaci.

I během letní sezony platí doporučení, aby si všichni cestující, kteří mají naplánovaný let, vždy před cestou zjistili všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do své destinace i pro návrat do České republiky, vyhnou se tak případným komplikacím při odbavení nebo při hraniční kontrole. Cestující by se také měli informovat o všech platných opatřeních na palubě letadla své letecké společnosti i opatřeních na pražském letišti, která odpovídají vysoké úrovni i veškerým požadavkům mezinárodních organizací. Nastavené standardy potvrdilo i získání mezinárodní certifikace ACI Airport Health Accreditation, což dokládá, že vysoká úroveň fungujících ochranných opatření vede k větší bezpečnosti cestujících, kteří přes Prahu létají.

Nově obnovené linky se zahájením letového řádu: (*může se změnit dle aktuální situace)

Basilej              easyJet                        až 2x týdně (pá, ne)

Lisabon            TAP Air Portugal           až 3x týdně (čt, so, ne)

Oděsa              ČSA                             až 2x týdně (út, pá)

Valencie           Smartwings                  až 2x týdně (po, pá)

Vídeň               Austrian Airlines           až 4x týdně (po, st, pá, ne)

Ženeva             easyJet                         až 2x týdně (pá, ne)

 

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button