DopravaHotelyKam jet?ŠpanělskoTOPZahraničí

Provincie Valencie umí překvapit archeologickými poklady i vínem

Nevýhodou řady španělských provincií, zvláště těch známých, je, že nesou stejný název jako jejich hlavní města. U některých z nich spolkne veškerou turistiku právě daná metropole. Tak je tomu i v případě Valencie. Provincie jako by neexistovala, a přitom je to ideální oblast pro turistiku, která spojuje koupání v moři a pěší turistiku. Letět je možné buď do Valencie, nebo do Alicante, kam letos míří přímé lety z Prahy (Eurowings) a z Pardubic (Ryanair).

Foto: Valencie Turisme, OET Vídeň

V tomto pokračování o provincii Valencie bychom vám rádi doporučili neznámé, ale nečekaně krásné vnitrozemí. Něco jsme již nakousli v minulém článku (https://www.ttg.cz/valencie-neni-jenom-mesto/).

Přibližně jednu hodinu trvá cesta z letiště u Valencie do vesničky s prozaickým názvem Venta del Moro (Prodej Maura). Projíždí se městem Buñol, které je známé slavností Tomatina, tedy bitvou, při které se používají rajčata. Zastavit se v místním muzeu určitě stojí za to.

Ve Venta del Moro se nachází informační centrum přírodního parku Hoces del Cabriel. Toto centrum se snaží informovat turisty o všech možnostech, které území nabízí, zejména pokud jde o přírodní, aktivní a archeologickou turistiku. Je zde expozice, v níž je řeka Cabriel hlavním hrdinou tohoto jedinečného ekosystému a kde je možné poznat různá prostředí, která tvoří chráněnou přírodní oblast, flóru, faunu a geologii.

Foto: Zuzana Churanová

Řeka Cabriel tvoří přirozenou hranici mezi Valencií a Castilla-La Mancha a v historii byla jednou z nejdůležitějších komunikačních cest mezi vnitrozemím, takzvanou Mesetou, a oblastí Levante, což je právě pobřeží Valencie. Paleontologická lokalita, která se nachází v obci Venta del Moro, je nesmírně bohatá na fosilní savce a rostliny z období přibližně před 6 miliony let. Byly zde nalezeny významné fosilie nejstarších obřích velbloudů v Evropě, antilopy (světový unikát), předkové býků, hroši, obří sloni, šavlozubí tygři atd.

V regionu se nachází řada archeologických nalezišť, která dokládají přítomnost člověka na těchto územích již od pravěku. Pěstování vinné révy je v oblasti doloženo již od iberského období, jak je patrné z Rambla de los Morenos. Vinařství dosáhlo svého vrcholu od 18. století, kdy se rozrostly viniční tratě a zvýšil se počet vesnic a vesniček rozesetých po celém parku, přičemž v některých z nich se nacházejí významná vinařství, která je možné navštívit.

Foto: Valencie Turisme, OET Vídeň

Je zde řada turistických tras, i dálkových, ale my doporučíme trasu nazvanou Miradores de Venta del Moro po vyhlídkách nad řekou Cabriel s výhledem na skály mající tvar nožů, a proto i jejich název Cuchillos de Contraras.

Foto: Valencie Turisme, OET Vídeň

Ideální je ubytování u moře s vyjížděním do vnitrozemí. Dnes vám nabídneme hotel RH Bayren, který v létě je hodně vytížený, ale mimo sezonu je ideálním hotelem pro poznávání provincie Alicante i koupání, protože leží přímo u pláže u města Gandía.

Více na: www.spain.info  a https://www.valenciaturisme.org/en/

Turespaña, španělská kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button