Města & regiony ČRWellness & SpaZprávy

Projekt iLázně 2.0 přinesl nové poznatky o lázeňské klientele

Spolupráce Institutu lázeňství a balneologie s Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání přinesla další cenné poznatky o tuzemské lázeňské klientele.

Foto: Shutterstock

V rámci projektu iLázně 2.0, který si klade za cíl poznat lépe trh s lázeňskými službami, byla na podzim loňského roku realizována dvě dotazníková šetření mezi stávajícími a potenciálními tuzemskými hosty. Sběr dat pro Institut lázeňství a balneologie a Karlovarskou agenturu rozvoje podnikání zajistila agentura MEDIAN. Specialisté obou karlovarských organizací společně vyhodnocovali získaná data.

Výsledky byly prezentovány formou krátkých článků na stránkách spadata.cz v rubrice „Lázně očima hostů“. Výsledky jsou také veřejně dostupné prostřednictvím dvou souhrnných výzkumných zpráv uveřejněných tamtéž.
Institut lázeňství a balneologie, v. v. i. | www.i-lab.cz, www.spadata.cz.

Zjištění a závěry najdou v lázeňství široké uplatnění. Lázeňským zařízením poskytnou informace využitelné např. v marketingu. Veřejným subjektům, jako jsou kraj nebo lázeňské samosprávy, mohou pomoci při tvorbě strategických dokumentů nebo jen zprostředkovat podněty pro rozvoj veřejné infrastruktury. Zpětnou vazbu nabízí také k návazným podnikatelským aktivitám, kterou představují restaurace, kavárny, kulturní akce apod. V neposlední řadě jsou výstupy užitečné pro samotné lázeňské hosty, neboť se zde mohou dozvědět, která lázeňská místa stojí za návštěvu.

„Výsledky šetření jsou pro nás velmi důležité, protože můžeme nahlédnout do hodnocení návštěvníků a zjistit, ve kterých oblastech vnímají respondenti nedostatky, a v případech, kdy je to v našich možnostech, zapracovat na jejich odstranění. Určitě je nutné zapracovat na vnímání lázeňství a lázeňských pobytů, které jsou pro náš kraj alfou a omegou. Mnozí je totiž považují pouze za rekondiční prostředek po operacích, zákrocích a nemocech. Je třeba, aby lidé vnímali pobyty v lázních jako preventivní a navštěvovali je i v případě, kdy se těší pevnému zdraví. K tomu si mohou v Karlovarském kraji dopřát výlety za poznáním, navštívit bezpočet kulturních akcí, vydat se do nádherné přírody, poznat historické skvosty a všechny další krásy, které náš kraj nabízí,“ uvedl náměstek hejtmana s gescí v oblasti lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO Vojtěch Franta.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button