Prohlášení akcionářů společnosti Smartwings, a. s.

Akcionáři letecké společnosti Smartwings, a. s., se  důrazně ohrazují proti nepravdivým informacím, které se o nich objevují v médiích a které s neustálou pravidelností šíří někteří politici.

Foto: Smartwings

Čeští akcionáři, UNIMEX GROUP, a. s., a  EH Group, s. r. o., prohlašují, že ve struktuře jejich podnikatelských skupin se nenacházejí žádné společnosti registrované v daňových rájích mimo Evropské společenství.  

100% vlastníkem zahraničního akcionáře Smartwings, a. s., společnosti Rainbow Wisdom Investments Limited se sídlem v Hongkongu (32ND FLOOR, CITIC TOWER 1 TIM MEI AVENUE CENTRAL, HONG KONG, IČ: 2345876), je státní korporace CITIC Group Corporation. Společnost drží prostřednictvím své dceřiné společnosti. Beneficial owner  (tzn. osoba skutečného vlastníka) CITIC Group Corporation je ministerstvo financí ČLR.

„Ze Smartwings nikdy neodtekla a ani neodteče žádná dividenda do tzv. daňových rájů. Smartwings platí daně v České republice a za 22 let trvání společnosti si akcionáři vyplatili dividendy pouze jednou, a to do české mateřské společnosti,“ říká Jiří Šimáně, předseda představenstva.

Pokud je příjemcem dividendy český subjekt se sídlem na území ČR, je tato dividenda předmětem daňového řízení. Pokud by šly dividendy do sídla společnosti Rainbow Wisdom Investments Limited v Hongkongu, byly by zdaněny podle mezistátní dohody.

 

Vladimíra Dufková

tisková mluvčí Smartwings Group

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..