Města & regiony ČRNovinky

Program V Praze jako doma je prodloužen do konce roku 2020

Díky programu V Praze jako doma přijelo do metropole v létě téměř 60 tisíc lidí zejména z tuzemska, Německa, Rakouska a také Slovenska. Na program jsou velmi pozitivní ohlasy. Hlavní město společně s Prague City Tourism tak V Praze jako doma prodlouží až do konce prosince letošního roku.

Foto: Pixabay

Prodloužení programu je možné díky velkému množství benefitů a dobře nastavenému systému. Podpoří tak i předvánoční cestovní ruch a připraví speciální vánoční nabídky. Podle zástupců Prague City Tourism návštěvníci měli k dispozici velké množství benefitů a volných vstupů. Ty ale nebyly všechny vyčerpány, a vrátily se tak zpátky do oběhu k možnému dalšímu využití. Program tak může fungovat o tři měsíce déle, než bylo původně plánováno.

„Hlavní město podpořilo restart cestovního ruchu částkou 120 milionů korun. Budu moc ráda, když se díky prodloužení kampaně V Praze jako doma tyto finanční prostředky do poslední koruny využijí a pomůžou tak podnikatelům v oblasti turismu a zároveň zpříjemní návštěvníkům Prahy pobyt v hlavním městě,“ říká radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková.

Do programu se zapojilo více než 400 ubytovacích zařízení a návštěvníci mohou využít volné vstupenky na téměř osmdesát turisticky atraktivních míst, jako jsou muzea, galerie nebo jednotlivé pražské památky. Nejčastěji turisté během léta mířili do Zoologické zahrady hl. m. Prahy, na Pražský hrad nebo Petřínskou rozhlednu.

„Samozřejmě se nám nepodaří vyrovnat stavu, ve kterém byl cestovní ruch v roce 2019, tedy před krizí spojenou s pandemií. Musím však říct, že ohlasy od návštěvníků a některých hotelů, kterým se obsazenost pokojů zvedla o několik desítek procent, nás motivují k prodloužení programu,“ dodává František Cipro, předseda představenstva Prague City Tourism.

Veškeré informace o kampani jsou dostupné na webu vprazejakodoma.cz

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button