ArgentinaTOPZahraničí

Příroda a historie v deštném pralese Selva Paranaense

Vodopády Iguazú, které byly v roce 2011 uznány za jeden ze sedmi přírodních divů světa, jsou největší turistickou atrakcí nejen tohoto regionu, ale také Argentiny a potažmo celého světa.

Vodopády Iguazú, foto: INPROTUR

Vodopády vznikly sopečnou erupcí a od roku 1934 jsou součástí Národního parku Iguazú. Jsou komplexem 275 menších vodopádů a rozkládají se přímo v deštném pralese Selva Paranaense, ve vzdálenosti 17 kilometrů od ústí řeky Iguazú do řeky Paraná a současně místa, kde hraničí tři státy: Argentina, Brazílie a Paraguay. Dvě třetiny vodopádů se nacházejí na argentinské straně.

Velkolepé vodopády se rozprostírají v šířce 2,7 kilometru. Jejich výška kolísá mezi 60 a 82 metry a průměrný průtok vody je 1800 metrů krychlových za sekundu. Nejsilnější proud vody protéká Ďáblovým hrdlem, nejimpozantnější částí soustavy vodopádů o výšce 82 metry, šířce 150 metrů a délce 700 metrů.

Oblast Regionu Litoral je zajímavá i svou historií. Přibližně 240 kilometrů od vodopádů Iguazú se nacházejí pozůstatky jezuitských misií San Ignacio Miní zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO.

V těchto místech se nacházela jezuitská misie založená na počátku 17. století s úmyslem evangelizovat indiány kmene Guaraní, kteří obývali tuto oblast. Pozůstatky staveb jsou autentickým svědectvím o životě jezuitů v tehdejším Místokrálovství Río de la Plata.

V rámci prohlídky lze navštívit původní centrální náměstí, radnici, hřbitov, kostel a dům obývaný misionáři. Navzdory času se 24 metrů vysoké zdi z červeného kamene s ornamentální výzdobou andělíčků, holubiček a květin stále tyčí do výšky.

Ďáblovo hrdlo, vodopády Iguazú, foto: INPROTUR

I když tradice pití maté, tak charakteristická pro Argentince, se zachovává napříč celou zemí, nejvíce yerba mate se vyprodukuje právě v provincii Misiones. Trasa věnovaná výrobě yerba mate navede cestovatele k návštěvě řemeslných dílen a ekologických či průmyslových podniků, ve kterých se seznámí s celým výrobním procesem od rozsáhlých plantáží přes sklizeň, sušení, mletí až k balení hotového výrobku.

Výluh z yerba mate má velmi blahodárné vlastnosti, kromě toho symbolizuje setkávání a přátelství ve chvíli, kdy nápoj v tradiční nádobě z tykve koluje z ruky do ruky. Zároveň nabízí i celou řadu dalších možných využití v tradičních kuchyni této oblasti od bonbonů a zmrzliny až po koktejly a slané pochoutky.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button