Kam jet?NovinkyPředpisy & regulaceŘeckoZahraničí

Při cestách do Řecka možná od května nebude nutný covidový pas

Řecko by mohlo od května pro letní sezonu zrušit povinnost prokazovat se při vstupu do země covidovým pasem. Podle deníku Kathimerini to tamní vládě doporučil výbor expertů na koronavirová opatření.
Foto: Pixabay

Naopak zrušení povinnosti nosit roušku ve vnitřních prostorách, které před dvěma týdny pro letní sezonu ohlásila řecká vláda, zatím není jisté. „Nevíme, kdy přestanou být roušky povinné. Je možné, že toto opatření ve vnitřních prostorách nebude zrušeno,“ řekl ministr Plevris a dodal, že v květnu budou roušky určitě povinné a pak se vláda rozhodne podle epidemické situace.

Řecká vláda už dříve v tomto měsíci oznámila, že pro letní sezonu zvažuje i zrušení povinnosti prokazovat se covidovým pasem při vstupu do země. Ohledně tohoto rozhodnutí ale zatím podle místních médií panuje zmatek. Už v polovině března nicméně Řecko zrušilo povinnost vyplňovat před cestou do této země zvláštní formulář (PLF), v němž se uváděly mimo jiné údaje o místě pobytu v Řecku a který země zavedla předloni v létě.

Změnit by se ale už nemělo dřívější vládní rozhodnutí, že od 1. května se ruší povinnost prokazovat se při vstupu do vnitřních prostorů restaurací, divadel, kin či obchodů covidovými certifikáty. Ty prokazují buď očkování proti covidu-19, prodělání této nemoci v nedávné době či negativní test na koronavirus. Podle místních médií už tyto certifikáty mnohé obchody přestaly vyžadovat od minulého týdne, kdy byly pravoslavné Velikonoce.

Ministr zdravotnictví Plevris nicméně už před dvěma týdny zdůraznil, že zrušení protikoronavirových opatření je spíše jejich pozastavením a bude přehodnoceno v září podle epidemické situace.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button