ArgentinaTOPZahraničí

Prémiové zážitky po celý rok

Argentina nabízí celou řadu prémiových zážitků pro nejnáročnější turisty na světě jak v oblasti gastronomie, tak v oblasti ubytování, v různých přírodních podmínkách, které umožňují cestovat po Argentině 365 dní v roce.

Argentine Open Polo Championship, foto: INPROTUR

Představme si, že se nacházíme v Regionu Cuyo na úpatí And, kde panuje naprosté ticho a kde relaxujeme ve společnosti sklenky výtečného vína Malbec. Scéna se odehrává před bazénem obklopeným perfektně posekaným trávníkem, který patří hotelovému komplexu exkluzivního vinařství. Jedná se o vinařství Zuccardi Valle de Uco, které bylo v roce 2020 vybráno podruhé za sebou jako Nejlepší vinařství a vinice Jižní Ameriky a světa dle akademie The World’s Best Vineyards.

V provincii Córdoba plyne sladký život na golfových hřištích, zatímco v Buenos Aires si po celodenním turnaji póla můžete užít nezapomenutelné grilování v restauraci Don Julio, která byla v roce 2020 vybrána odborníky z žebříčku „50 Best Restaurants‟ jako nejlepší restaurace v Latinské Americe. V Regionu Litoral byl vybudován tzv. Infinity pool s výhledem na vodopády Iguazú, jeden ze sedmi přírodních divů světa, a v Patagonii je tím pravým elixírem praskání ledovců.

Díky těmto a mnoha dalším zážitkům se Argentina stala jedinou americkou zemí, která byla v červenci 2020 zařazena do top 10 „Virtuoso Wanderlist“. Tento slavný seznam uvádí místa, která si nejvíce přejí poznat cestovatelé ze sítě Virtuoso, největšího sdružení luxusních cestovních kanceláří a agentur na světě, sdružujícího odborníky na „elitní cestování“ ze zemí Severní Ameriky, Latinské Ameriky, Karibiku, Evropy, Asijsko-pacifické oblasti a Afriky. V současné době převyšuje obrat členů sítě Virtuoso 14 miliard dolarů ročně.

Mendoza, Region Cuyo, foto: INPROTUR

Argentina si je vědoma významu vhodné propagace. Proto se prostřednictvím Národního institutu pro podporu cestovního ruchu (INPROTUR) zúčastnila veletrhu cestovního ruchu International Luxury Travel Market (ILTM) 2020, který se při této příležitosti poprvé konal ve virtuálním formátu. Veletrh ILTM, jenž se tradičně koná v Palais des Festivals et des Congrès de Cannes, je jedním z nejdůležitějších setkání špičkové turistiky. Svou účastí Argentina nejen upevnila své postavení v segmentu luxusní turistiky, ale také využila příležitosti k představení své nabídky cestovním kancelářím a agenturám, které se zejména zajímaly o exkluzivní zážitkovou turistiku v otevřené přírodní krajině, po níž bude ve světovém cestovním ruchu v nadcházejících letech velká poptávka.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button