DopravaMěsta & regiony ČRNovinkyPrahaZahraničí

Premiér podporuje zavedení přímé linky mezi Hanojí a Prahou

Český premiér Petr Fiala při jednání s nejvyššími vietnamskými představiteli v Hanoji podpořil zavedení přímé letecké linky mezi Hanojí a Prahou. Premiér to řekl na tiskové konferenci. Nynější návštěva by také měla pomoci k tomu, aby Vietnam zařadil v budoucnu Českou republiku na seznam zemí s bezvízovým stykem pro krátkodobé pobyty, dodal český premiér.
Ilustrační foto: Pixabay

„K rozvoji vztahů je potřeba, aby existovala možnost rychlého spojení, proto jsem podpořil zavedení přímé linky mezi Hanojí a Prahou, která by byla dobrá nejen kvůli vietnamské komunitě žijící v České republice a rozvíjení obchodních vztahů, ale také kvůli turistice, protože v České republice je velký zájem o Vietnam jako turistickou destinaci,“ prohlásil Fiala.

Při jednání s vietnamským předsedou vlády Pham Minh Chinhem a prezidentem Vo Van Thuongem premiér Fiala také podpořil české firmy, které chtějí proniknout na vietnamský trh. Přál by si, aby jeho návštěva začala měnit poměr obchodní bilance mezi Českem a Vietnamem. „My bychom měli vyvážet více do této země, obchodní bilance je nakloněna výrazně na stranu Vietnamu,“ podotkl.

Perspektiva podle českého premiéra existuje například v energetice, již rozvinuta je spolupráce v obranném průmyslu včetně letectví. Vietnam nakoupil 12 letounů L-39NG z Aera Vodochody a jedná o nákupu dalších strojů.

„Důležitou ukázkou obchodní spolupráce je zahájení stavby nové továrny Škoda Auto ve Vietnamu,“ řekl dále Fiala. „Příští rok by tady měla začít montáž osobních vozů, zpočátku by se mělo vyrábět 30 000 aut ročně,“ dodal.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button