Kam jet?NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Plně očkovaní turisté budou moci do Egypta bez testu

Egypt umožní do země bez nutnosti PCR testu vstoupit těm cestovatelům, kteří jsou plně naočkovaní. Oznámilo to egyptské ministerstvo zdravotnictví.
Foto: David Stanley / Flickr.com

Návštěvníci severoafrické země se budou muset prokázat certifikátem, že nejméně dva týdny před příjezdem dostali plný počet dávek jedné z vakcín schválených Egyptem a Světovou zdravotnickou organizací (WHO), píše agentura Reuters.

Lidé po vakcinaci ze států zasažených jednou z variant koronaviru musejí podstoupit rychlotest při příjezdu do Egypta. Všichni plně nenaočkovaní turisté se i nadále musejí prokázat PCR testem.

WHO dosud k nouzovému použití schválila vakcíny od společností Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson, AstraZeneca, Serum Institute of India, Moderna, Sinovac a Sinopharm. Egyptské úřady navíc schválily i ruskou vakcínu Sputnik V.

Egyptské úřady na začátku tohoto měsíce uvolnily část restrikcí a doufají, že se jim podaří zpět přilákat cestovatele. Turistika v dobách před pandemií běžně tvořila až 15 procent egyptského hrubého domácího produktu (HDP).

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button