ArgentinaTOPZahraničí

Patagonie

Navzdory velkým vzdálenostem a neustále vanoucímu větru je jih Argentiny synonymem přírodní krásy. To dokazuje majestátnost jezera Nahuel Huapi v Bariloche, jezera Viedma a hory Monte Fitz Roy v oblasti El Chaltén nebo národní parky, jako jsou Los Arrayanes a Los Alerces.

Region přirozeně nabízí také různé možnosti lyžování a další aktivity na argentinském sněhu.

Pokud je řeč o Patagonii, pak Národní park Los Glaciares je povinnou zastávkou. Zde je i slavný ledovec Perito Moreno. Velkolepost krajiny, plavby umožňující pohled na ledovec zblízka a trekingové aktivity na ledě dodávají výletu fascinující rozměry.

Výhodou při výpravě na Perito Moreno je jeho snadná dostupnost ve srovnání s ostatními. Je to jediný ledovec, na který se lze dostat díky soustavě chodníků, jež návštěvníkovi umožňují celkový čelní pohled.

Ledovec Perito Moreno, foto: INPROTUR

Má rozlohu 260 kilometrů čtverečních a je 31 kilometrů dlouhý. Ledovec je také známý tím, jak se jeho 70 metrů vysoké stěny z ledu lámou a bortí se do jezera, a po nich pak vznikají útvary v podobě mostů nebo jeskyní, které lze nejlépe pozorovat z lodi.

Na opačné straně hor má Patagonie více než 2 tisíce kilometrů pobřeží, které je charakteristické barvami svých vod a mořskou faunou. Na poloostrově Valdés v provincii Chubut, který je součástí Světového dědictví UNESCO, lze pozorovat mimo jiné delfíny, rypouše sloní a tučňáky.

Místní hvězdou je však velryba jižní. Z nedalekého města Puerto Madryn je možné podniknout výlet lodí a pozorovat velryby, které připlouvají do těchto zeměpisných šířek kvůli rozmnožování. Jedná se o jeden z nejvíce poptávaných výletů jak argentinskými, tak i zahraničními turisty. Dále na jih se nachází Punta Tombo, která je celosvětově známá jako jedna z největších rezervací tučňáků magellanských.

Dalším neopomenutelným patagonským lákadlem je Ushuaia,  město na konci světa. Ushuaia vzdálená více než 3 tisíce kilometrů od Buenos Aires, je jediným argentinským městským centrem s transandskou charakteristikou, tj. leží na druhé straně pohoří And. Situovaná na pobřeží průlivu Beagle je Ushuaia branou k plavbám do Antarktidy.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button