AkceKam jet?Města & regiony ČRNovinkyWellness & Spa

Otevírání pramenů zahájí 12.–14. května sezonu v Luhačovicích

Luhačovice na Zlínsku připravují na 12. až 14. května Otevírání pramenů. Akce tradičně zahajuje hlavní turistickou sezonu v lázeňském městě. Začne pátečním koncertem Felixe Slováčka, vrcholí nedělní mší a svěcením pramenů. Organizátoři očekávají několik tisíc návštěvníků.
Foto: Lázně Luhačovice

 

„Je to symbolické zahájení sezony, která je u nás sice celoroční a není ničím omezena, ale tato symbolika spojuje nejen návštěvníky, obyvatele Luhačovic a přihlížející, ale i místní spolky, které se rády podílejí na celém programu,“ uvedl starosta Marian Ležák.

Třídenní festival zahájí koncert Felixe Slováčka a jeho hostů. V sobotu je na programu průvod historických kostýmů, vozidel a bicyklů. „Na Lázeňském náměstí vystoupí swingová kapela Melody Gentlemen s prvorepublikovou hudbou, Luhačovický okrašlovací spolek Calma, Spolek elegantních dam, taneční skupiny The Crazy Flappers a Swing Zlín. Návštěvníci si mohou pořídit dobové foto v secesním fotoateliéru a své řemeslo předvedou dávní mistři řemesla lazebnického. Děti se určitě zabaví u podivuhodných her Jiřího Šebesty či v cirkusových hrátkách,“ uvedla vedoucí odboru kultury Kulturního a kongresového centra Elektra Jarmila Ďurďová.

V neděli ráno se koná slavnostní mše a svěcení pramenů. „V tento den si návštěvníci užijí pohled na krásné pestré kroje, písně a tance z regionu. Ani letos jsme nezapomněli na pouliční jarmark, který doprovází akci po dobu celého víkendu,“ uvedla Ďurďová.

Foto: Lázně Luhačovice

Akci organizuje město Luhačovice s Kulturním a kongresovým centrem Elektra ve spolupráci se společností Lázně Luhačovice. „Přestože pro nás sezona nikdy nekončí a o relaxující hosty i léčící se pacienty pečujeme prakticky nepřetržitě, slavnost Otevírání pramenů je oblíbeným a hojně navštěvovaným symbolickým zahájením hlavní turistické sezony a krásným připomenutím toho, co dělá lázně lázněmi – minerálních léčivých pramenů. Celý náš areál ožije bohatým programem a my se rádi podílíme na přípravě akce i její organizaci,“ uvedl generální ředitel společnosti Jiří Dědek.

Město vyhradí pro návštěvníky záchytné parkoviště na příjezdu od Uherského Brodu. Z parkoviště bude jezdit kyvadlová doprava do centra města. Zajistí ji dobrovolní hasiči.

Foto: Lázně Luhačovice

Luhačovické lázně využívají k pitné kúře, inhalačním procedurám a minerálním koupelím několik pramenů. K nejznámějším patří Vincentka, Aloiska, Ottovka a Pramen Dr. Šťastného. V roce 2013 lázně zpřístupnily pramen Nový Jubilejní na lázeňském náměstí.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button