DopravaMěsta & regiony ČRNovinkyZahraničí

Ostrava hlásí přerušení letecké linky do Varšavy

Přechod na letní letový řád 28. března přinese na ostravském letišti spoustu změn. Obnovení letů do Londýna, zahájení linky do Kyjeva, spuštění letní sezony, ale také dočasné přerušení letů do Varšavy.

Foto: Letiště Ostrava

„Současná světová pandemická situace a zavedené restrikce jednotlivých zemí téměř znemožňují cestování. Proto jsme se po vzájemné dohodě s Letištěm Ostrava a s leteckou společností LOT Polish Airlines rozhodli dočasně přerušit linku do Varšavy. O termínu obnovení leteckého spojení budeme společně jednat v červnu letošního roku,“ uvedl Radek Podstawka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu.

Zároveň s přerušením linky do Varšavy dojde také k ukončení provozu vnitrostátních letů do Prahy. Poslední spoj na této trase odletí 27. března.

„Další změnou související s epidemiologickou situací je posun termínu obnovení linky do Londýna z 30. března na 1. května. Pokud dojde ke zlepšení pandemické situace, kromě linky do Londýna bude 26. dubna zahájeno letecké spojení s Kyjevem se společností SkyUp Airlines. Zároveň letecká společnost Smartwings spustí letní charterové lety do Egypta, ke kterým se koncem května přidá dalších 15 letních destinací. V souvislosti s tím jednáme o zavedení covid centra na ostravském letišti, kde cestující budou mít možnost otestovat se před svým odletem nebo po příletu,“ uvedl Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a. s.

Na ostravském letišti je vše připraveno pro bezpečné odbavení cestujících. Nadále jsou v platnosti všechna protiepidemiologická opatření a postupy, které snižují možnost nákazy na minimum.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button