Města & regiony ČRMICENovinkyPraha

Organizátoři kongresů dostanou od Prahy na dotacích dohromady 17 milionů Kč

Pražský magistrát letos rozdělí mezi žadatele o grant z řad organizátorů kongresů téměř 17 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně. Peníze budou určeny pro pořadatele kongresů rozdělených podle velikosti do dvou kategorií a na takzvané významné akce s celostátním či mezinárodním významem. Vyplývá to z dokumentu, který schválili radní. Souhlasili s rozdělením části peněz, o zbytku rozhodnou městští zastupitelé.
Ilustrační foto: Equal Pay Day

Magistrát rozděluje dotace ve dvou základních kategoriích. První kategorie zahrnuje kongresy s 500 a více registrovanými účastníky a má dvě podkategorie. Druhá pak zahrnuje kongresy s 200 až 499 účastníky. Pro obě platí, že delegáti musejí v Praze strávit minimálně jednu noc a alespoň 30 procent z nich musí být ubytováno v ubytovacím zařízení v metropoli.

Pražští radní rozhodli o rozdělení zhruba 1,12 milionu korun. Rada totiž může schvalovat pouze dotace do 200 000 korun. Rozdělení zbylé částky ve výši zhruba 19,9 milionu korun projednají na svém zasedání městští zastupitelé. Dokument rozdělující dotace už projednal magistrátní výbor pro kulturu a cestovní ruch, který souhlasil s přidělením dotací v celkové výši zmíněných asi 17 milionů.

Na úřad letos dorazilo 40 žádostí, z nichž bylo 25 v první kategorii a 15 ve druhé. Z celkového počtu bylo staženo pět žádostí, kdy jedna spadala do první a zbylé do druhé skupiny.

Přidělené dotace jsou vždy určené pouze na uhrazení části výdajů na konkrétní akcí. Peníze je možné použít například na nájem prostor, kde se akce bude konat, a to včetně příslušných služeb, jako jsou třeba energie nebo pronájem audiovizuálního vybavení.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button