Města & regiony ČRZprávy

Olomouc připravila pro turisty květinovou stezku po zajímavých místech

Novou květinovou stezku v historickém centru Olomouce připravila radnice, která se rozhodla tímto způsobem nabídnout turistům v letních měsících další atrakci.
Foto: CzechTourism / Libor Sváček

Stezka má šest zastavení, která spojují zajímavá místa ozdobená květinami. Návštěvníky Olomouce stezkou provedou značky květin na chodnících, k dispozici mají i průvodcovský letáček, sdělila primátorova náměstkyně Markéta Záleská.

„Lidé mají Olomouc v povědomí jako město květin. Nechceme, aby se jim toto spojení z paměti vytratilo,“ uvedla Záleská. Poznamenal, že nová stezka doplnila květinovou výzdobu v centru města a letní posezení mezi zelení. Trasa začíná na Horním náměstí a vede do Michalské ulice a na Žerotínovo náměstí k soše svatého Floriana, přes vilu Primavesi kolem Konviktu k Arcibiskupskému paláci. Poté stezka turisty zavede do parkánových zahrad a přes Bezručovy sady do Hrnčířské ulice. Odtud pokračuje přes Dolní náměstí s Mariánským sloupem a Šemberovou ulicí k Terezské bráně, dále vede Smetanovými sady k oranžerii.

Na květinové stezce po zajímavých místech Olomouce byla podle Záleské instalována upozornění na odbočky k rozáriu a botanické zahradě. Tato zařízení patří ke nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. Při prohlídce nazvané Za branami města pak zájemci dostanou informace i o historii parků, které lemují historické centrum Olomouce.

Olomouc letos turisty láká kromě tradičních památek také na venkovní aktivity a zážitkovou turistiku. V ulicích Olomouce byla instalována květinová výzdoba, která odkazuje na tradiční výstavu květin Flora Olomouc. V ulicí 28. října mezi Galerií Moritz a Horním náměstím byly pověšeny větrníky.

Newsroom TTG / ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button