DopravaIzraelNovinkyZahraničí

Od května povolí Izrael vstup očkovaným turistům

Ministr cestovního ruchu Orit Farkash-Hacohen a ministr zdravotnictví Yuli Edelstein souhlasili s otevřením Izraele pro skupiny očkovaných zahraničních turistů. Od 23. května 2021 otevře Izrael po více než roce své brány pro cizince. V první fázi se budou povolení udělovat podle pokynů ministerstev.

Foto: https://instagram.com/svetlana_viv_?igshid=qep10zfryd51

Podle harmonogramu bude země otevřena omezenému počtu skupin od 23. května. Počet se bude zvyšovat na základě zdravotní situace a pokroku programu. Individuálním turistům bude vstup do Izraele povolen až ve druhé fázi s ohledem na zdravotní situaci.

Všichni návštěvníci budou muset před nástupem na palubu letadla do Izraele podstoupit test PCR a po příletu na letiště Ben Gurion podstoupit sérologický test k prokázání svého očkování. Mezitím budou pokračovat diskuse s různými zeměmi s cílem dosáhnout dohody o vakcinačních certifikátech, aby se mohla zrušit nutnost sérologického testu.

Podrobný přehled bude vydán v následujících dnech. Ministr zdravotnictví Yuli Edelstein uvedl: „Izrael je první pročkovanou zemí a Izraelci si tento výsledek užívají jako první. Po otevření ekonomiky je čas povolit opatrně a s rozvahou i cestovní ruch. Otevření cestovního ruchu je důležité, protože byl jednou z nejzasaženějších oblastí nemocí covid-19. Budeme se nadále zabývat uvolněním předpisů podle zdravotní situace.“

Ministr cestovního ruchu Orit Farkash-Hacohen dodal: „Jsem rád, že můžeme učinit tento důležitý první krok pro cestovní ruch. Je čas, aby jedinečná výhoda Izraele jako bezpečné a zdravé země začala pomáhat cestovnímu ruchu při zotavování se z hospodářské krize a nesloužila pouze jiným oblastem ekonomiky. Pouze otevření nebe pro mezinárodní cestovní ruch skutečně oživí cestovní průmysl včetně restaurací, hotelů, turistických průvodců, autobusů a dalších. Budu pokračovat v práci na úplném otevření cestovního ruchu pro Izrael, což výrazně pomůže izraelské ekonomice a vytvoří pracovní příležitosti pro mnoho Izraelců.“

Pravidelné letecké spojení z Prahy do Izraele nebylo prozatím obnoveno a podle vyjádření Letiště Praha je jeho otevření závislé na mnoha faktorech včetně epidemiologické situace v České republice.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button