Novinky

Od 11. ledna 2021 vstupuje v platnost nová cestovatelská mapa

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo aktuální seznam zemí nebo jejich částí s nízkým rizikem nákazy onemocnění covid-19.
 

Na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo Ministerstvo zdravotnictví seznam zemí s nízkým rizikem nákazy. Od pondělí 11. ledna ze seznamu vypadávají Francie a Irsko, nově budou spadat do červené kategorie. Po návratu tak bude povinné podstoupit PCR test a také vyplnit příjezdový formulář. Naopak do oranžové kategorie se přesouvají Bulharsko, Belgie a Maďarsko.

Červená – cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musejí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test.

Oranžová – cestující z těchto zemí mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář. Negativní PCR test budou muset před vstupem na pracoviště nebo do vzdělávací instituce v ČR předložit cizinci, kteří do ČR přijíždějí za prací či studiem. Vztahuje se pouze na cizince.

Zelená – cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Informační linka pro cestování občanů České republiky do zahraničí je v dostupná od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin na čísle: +420 224 183 200.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button