Novinky

NP Šumava posouvá registraci pro splouvání Vltavy

Šumavský národní park posouvá termín spuštění online registrace pro splouvání Teplé Vltavy. Zatímco v minulých letech si lidé mohli zamlouvat termíny od 1. dubna, nyní se tak stane až 27. dubna. Novináře o tom informoval mluvčí NP Šumava Jan Dvořák. Splouvání Teplé Vltavy by mělo začít 1. května.

Foto: Pixabay

„V souvislosti se šířením koronaviru a bezpečnostními opatřeními zavedenými v celé České republice jsme nuceni i my reagovat. Důvod je zřejmý, v současné době nedokáže nikdo odhadnout, zda bude možné už první květnové víkendy otevřít informační střediska a zda bude možné cestovat za odpočinkem a sportem,“ řekl Dvořák.

Na 16 kilometrů dlouhý úsek Teplé Vltavy mezi Soumarským Mostem a Pěknou podléhající přísnějšímu režimu ochrany smějí vodáci od 1. května do 31. října. Zákaz splouvání platí ve chvíli, kdy výška hladiny u Soumarského Mostu klesne pod 50 centimetrů. Lidé smějí na řeku pouze na kánoi nebo kajaku. „Pramice nebo rafty jsou zakázány, protože by mohly poškodit dno řeky,“ uvedl Dvořák.

V minulosti Teplou Vltavu splouvali vodáci bez jakéhokoliv omezení. Regulaci zavedl až návštěvní řád šumavského národního parku kvůli tomu, že nadměrný provoz lodí může mimo jiné ovlivnit populaci perlorodky, která se údajně v tomto úseku na dně řeky vyskytuje.

Loni Teplou Vltavu splulo na 2100 lodí. Registrovaní zájemci zaplatí za plavidlo 500 korun, bez předchozí rezervace uhradí na místě o 100 Kč více.

Newsroom TTG/ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button