LidéMěsta & regiony ČRNovinkyWellness & Spa

Novým ředitelem Lázní Kynžvart jmenoval ministr Karla Naxeru

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek jmenoval ředitelem Léčebných lázní Lázní Kynžvart na základě výsledku výběrového řízení Karla Naxeru. Do čela lázní nastupuje 2. prosince 2022.
Foto: Ivan Štefko

„Rozhodl jsem se akceptovat hlasování výběrové komise, která doporučila jmenování Karla Naxery. Jde o zkušeného manažera s bohatými zkušenostmi v mnoha oborech. Předložil kvalitní koncepci řízení a věřím, že pod jeho vedením budou Lázně Kynžvart dále rozvíjet špičkovou péči,” uvedl ministr Válek.

Karel Naxera má dlouholeté obchodní i manažerské zkušenosti. Získal je svou praxí v soukromém sektoru, kde dlouhá léta působil na pozicích obchodního zástupce či regionálního ředitele. Mezi lety 2014 až 2022 také vykonával funkci starosty města Přeštice na Plzeňsku.

Lázně Kynžvart jsou známé především unikátní kombinací léčivých pramenů a stabilního a léčivého klimatu. Dříve bylo součástí Státních lázní Mariánské Lázně. Od roku 1992 se pak osamostatnila dětská léčebna a vznikla státní příspěvková organizace s názvem Dětská lázeňská léčebna Lázně Kynžvart, jejímž zřizovatelem je ministerstvo zdravotnictví. S účinností od září 2013, na základě schválení nového indikačního seznamu, byla léčba rozšířena o léčbu i dospělých pacientů a organizace přejmenována na Léčebné lázně Lázně Kynžvart.

Kapacita lázeňského zařízení je zhruba 300 lůžek a je rozložena je do šesti lázeňských domů. Lázeňské zařízení zaměstnává zhruba 120 pracovníků.

 
Newsroom TTG / ČTK
Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button