Kam jet?NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Nový Zéland se po více než dvou letech znovu otevřel pro turisty z řady zemí

Nový Zéland po více než dvou letech otevřel hranice pro turisty z šesti desítek zemí včetně České republiky a Slovenska. Tito lidé tak už po příletu nemusejí do karantény, musejí být ale plně očkovaní proti covidu-19 a předložit negativní test na koronavirus.
Foto: Pixabay

Už před třemi týdny se takto Nový Zéland otevřel pro turisty z Austrálie. Pro cestující z některých států, včetně Číny nebo Indie, ale otevření zatím neplatí, informovala agentura AP.

„Dnes je den oslav a velký okamžik pro naše opětovné spojení se světem,“ uvedl ministr turistiky Stuart Nash. Podle agentury AP už od časného rána přistávala na letišti v Aucklandu letadla s turisty z různých koutů světa včetně Los Angeles, San Franciska, Kuala Lumpuru či Singapuru.

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová řekla, že za posledních sedm týdnů, tedy od oznámení dnešního otevření hranic, si let na Nový Zéland zarezervovalo přes 90 000 lidí. A jen 2. května má podle premiérky v Aucklandu přistát 21 mezinárodních letů.

„Náš cestovní ruch velmi pocítil globální důsledky pandemie,“ uvedla Ardernová. Dodala ale, že vláda zatím neplánuje zrušení testů či očkování pro vstup do země.

Před pandemií covidu-19 navštívilo podle AP Nový Zéland, který má asi pět milionů obyvatel, ročně přes tři miliony turistů.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button