Doprava

Nejvíce cestujících míří z Letiště Václava Havla do dovolenkových destinací

Odletové haly pražského letiště se po roční pauze plní a Češi vyrážejí častěji na zasloužené dovolené. Největší zájem je o typicky letní destinace, nejvíce cestujících tak v červenci letělo do Řecka, Itálie nebo Španělska. Celý žebříček nejoblíbenějších míst vede bulharský Burgas.

Foto: Letiště Praha

Podle posledních statistik bylo na Letišti Václava Havla Praha minulý měsíc odbaveno přes 605 tisíc cestujících, což představuje nárůst o více než 140 procent oproti loňskému roku. Za teplem mohou aktuálně cestující odletět z Prahy díky přímým letům do přibližně sto destinací, například do Itálie, Řecka či na Maltu.

„Provozní výsledky za uplynulý měsíc překonaly naše původní prognózy odbavených cestujících a zároveň potvrzují, že se cestující vrací do letadel. Češi vybírají letos v létě z typicky dovolenkových destinací, ale mohou využít i další spojení do významných evropských metropolí. Naší prioritou pro následující měsíce je s ohledem na postupující proočkovanost a zjednodušení podmínek pro očkované cestující podpora příjezdového cestovního ruchu a na to navázaná další obnova provozu “ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Z Letiště Václava Havla Praha lze vycestovat za zážitky do oblíbených dovolenkových destinací, k dispozici jsou i lety do evropských měst, které slouží jako důležité přestupní body. Na dálkových linkách pokračují lety do Dubaje nebo do katarského Dauhá, které mohou cestující využít rovněž pro přestupy do dalších destinací. Během září odstartují i zcela nové linky, Wizz Air začne létat do Neapole a letecká společnost Blue Air do Milána na letiště Linate. Aktuálně mohou cestující z Prahy letět do přibližně sto destinací, které nabízí přes čtyřicet leteckých společností.

Během července se na pražském letišti realizovalo celkem 7012 vzletů a přistání (tzv. pohybů), což představuje nárůst o 48 procent oproti loňskému roku. Do těchto statistik se souhrnně započítávají pravidelné, charterové, privátní i cargo lety.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button