AkceKnihy a médiaKulturaMěsta & regiony ČRNovinkyPrahaŠpanělsko

Největší festival iberoamerické kultury a tance Ibérica slaví 20 let

Bude plný tance i chutí a španělská centrála pro cestovní ruch bude pochopitelně u toho. A to nejen v Praze a v Brně, ale i na jiných místech Moravy. Vše na www.iberica.cz

Foto: Ibérica

Festival iberoamerické kultury Ibérica přiveze do Česka od 16. do 25. června španělské hvězdy flamenka. Chybět nebude ani gastronomická část festivalu na nádvoří brněnské Staré radnice, které provoní paella, gazpacho, empanady, burrito, tapas a další typické španělské a jihoamerické pochoutky.

Festival zavítá do Prahy, Vyškova, Zdounek, Čech pod Kosířem, Velkých Opatovic, ale jeho centrem bude jako obvykle Brno. „Hlavní hvězda letošního festivalu, flamenková tanečnice Mercedes Ruíz, přiveze 17. června do jedinečného prostředí nádvoří hradu Špilberk strhující vystoupení, které bude oslavou dvaceti let festivalu i samotného flamenka. Bezprostředně po vystoupení španělské tanečnice se návštěvníci mohou těšit na narozeninovou latino after party na letní scéně Špilberku,“ říká umělecký ředitel festivalu Petr Vít.

Tanečnice Mercedes Ruíz reprezentuje autentické umění flamenka, jehož kolébkou je její rodné město Jerez de la Frontera. Ten bude od července dosažitelný z Prahy díky přímým letům Praha – Sevilla, odkud je to jen kousek do andaluského Jerezu. Do západní Andalusie si bude možné zaletět až do konce října a podívat se na autentické flamenko přímo v jeho kolébce a k tomu ještě navštívit královskou jezdeckou školu a podívat se na představení Jak tančí andaluští koně či drezúru klisen Yeguadu. Andaluské koně se chovají v České republice a 3. června se v severních Čechách blízko Liberce bude konat velká slavnost, na kterou vás srdečně zveme a kterou španělská centrála také podporuje.

Foto: Ibérica

Kromě narozeninového galakoncertu připravila Ibérica pro příznivce iberoamerické kultury tvůrčí dílny zaměřené především na flamenkový tanec, argentinské tango, salsu či rumbu. „I letos využijeme přítomnosti vynikajících umělců. Hvězda galakoncertu Mercedes Ruíz povede workshop techniky flamenkového tance. Novinkou je workshop nazvaný „Rumba flamenca, lepší než aerobik“, který je vhodný pro všechny úrovně. Rumba flamenca je totiž bezesporu nejlepší způsob, jak se přiblížit světu flamenka bez předchozích znalostí a užít si chvíli tance a intenzivního pohybu,“ říká koordinátorka kurzů Cristina Roa.

Foto: Ibérica

Brněnský program pak doplní přehlídka filmů v kině Art, klasickou hudbou inspirovaný koncert ve vile Löw-Beer, flamenkový koncert na zámku Belcredi a již zmíněná volně přístupná fiesta plná gastronomie i hudebních a tanečních vystoupení na nádvoří Staré radnice. V Praze se představí tanečnice Alba Carmona a kytarista Jesús Guerrero.

Foto: Ibérica

Na návštěvníky ve Vyškově, Velkých Opatovicích a Čechách pod Kosířem čeká představení s hercem Tomášem Hanákem, do Zdounek zamíří tanečně-hudební představení Azahar.

 

www.iberica.cz

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button