DopravaZprávy

Na Maltu od července 2x týdně a bez jakýchkoli omezení

Od 1. července 2020 dochází k obnovení provozu mezinárodního letiště na Maltě, které se otevře pro všechny komerční lety. Zároveň od 4. července 2020 obnovuje Air Malta své přímé spojení z Prahy. Nový harmonogram počítá s dvěma lety týdně, vždy v úterý a v sobotu v odpoledních hodinách.

Foto: Visit Gozo

Na české turisty se nebudou po příletu na Maltu vztahovat žádné restrikce spojené s bojem proti pandemii koronaviru. Nebude taky nutné uvádět důvod příjezdu na Maltu, jak bylo v minulosti nepřesně uváděno. Všichni turisté budou po příletu požádáni podepsat prohlášení, že posledních 30 dní před příletem pobývali v jedné z 24 bezpečných destinací, mezi něž Česká republika spadá. Povinnost tohoto prohlášení bude platit do 15. července 2020, kdy se očekává zrušení posledních globálních restrikcí a plné otevření letiště Malta pro všechny destinace.

Aktuální informace o opatřeních, která jsou veřejně platná na ostrovech pro místní obyvatele i turisty, lze stáhnout ZDE.

Pro aktuální informace týkající se cestování je možné sledovat na webu ZDE, kde maltská vláda pravidelně zveřejňuje aktualizace.

Vynikající zvládnutí pandemie na Maltě už uznala Evropská komise, Světová zdravotnická organizace, Světová organizace cestovního ruchu a další. Nejrůznější zprávy ve významných světových publikacích také zahrnuly Maltu mezi nejbezpečnější země, kam se bude moci cestovat v blízké době.

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button