Kam jet?Města & regiony ČRNovinky

Moravskoslezský kraj posílil linky na Praděd

Moravskoslezský kraj posílil linky, které vozí návštěvníky k Pradědu, nejvyšší hoře Moravy. U autobusového dopravce objednal maximální možný počet vozidel a posílil nejžádanější spoje z autobusových zastávek Hvězda a Karlova Studánka na Ovčárnu.

Foto: Pixabay

 

Jezdit tam mohou také zájezdové autobusy, pokud neparkují, mohou vyjet zdarma. Zejména o prázdninách a také během víkendů je poptávka po autobusové přepravě na Ovčárnu v Jeseníkách značná a převyšuje možnosti. Kraj totiž v této části Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a Národní přírodní rezervaci Praděd musí dopravu regulovat.

„Cesta spojující Hvězdu s Ovčárnou je úzká, neumožňuje bezpečné míjení vozidel, také parkoviště na Ovčárně nejsou nafukovací, počet míst je omezen. Navíc tu musíme dodržovat pravidla, která vyplývají ze zákona o ochraně přírody a krajiny,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Autobusy k vrcholu vyjíždějí podle něj vždy v celou hodinu a dolů sjíždějí o půl. „Děláme, co můžeme, objednali jsme nejvyšší možný počet vozidel a posílili nejžádanější spoje. Dopravce má přesně definovaný počet nasazovaných vozidel na jednotlivé spoje, a to od jednoho po maximálně čtyři autobusy,“ uvedl Unucka.

Podle něj situaci komplikovaly i zájezdové autobusy. Někteří dopravci cestující vysadili na Hvězdě s tím, že si mají přestoupit na linkový autobus. V místě se pak hromadili cestující.

„Chceme, aby zájezdy vyjely až na Ovčárnu, tam vysadily turisty a sjely zas dolů. Pokud takový autobus neparkuje nahoře a obratem sjede dolů, nemusí platit poplatek,“ upozornil Unucka.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button